Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:3 (0:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Efekt "nowej miotły" jak na razie nie zadziałał. W sobotnie deszczowe popołudnie piłkarze GKS Jastrzębie w pierwszym spotkaniu pod wodzą trenera Pawła Ściebury przegrali ze zmierzającym do ekstraklasy Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:3 (0:1). Goście wygrali zasłużenie, a nasz zespół nie dał niestety kibicom wielkich powodów do optymizmu przed - jak się okazuje - czekającym nas dramatycznym bojem o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze...

Wprawdzie sędzia meczu przy Harcerskiej Jacek Małyszek znów nie miał najlepszego dnia, a bezustannie siąpiący deszcz potrafiłby zdeprymować nawet największego optymistę, to nasi piłkarze nie mogą upatrywać w tych czynnikach powodów swojej już szóstej z rzędu domowej porażki. Takiego impasu nie pamiętają najstarsi fani z Kasztanowej czy Harcerskiej i przyjdzie nam długo szukać w archiwach, czy kiedykolwiek nasz zespół przegrał w roli gospodarza aż sześć kolejnych meczów.

Wynik pojedynku otworzył w 39. minucie Mateusz Sopoćko, którego nasi obrońcy pozostawili bez opieki na linii pola karnego. Sopoćko uderzył lekko, ale przy tej interwencji Grzegorz Drazik poślizgnął się i nie sięgnął piłki. Drugi gol dla rywali padł w 60. minucie - tym razem nasza defensywa pozwoliła na uderzenie głową po centrze Marko Roginiciowi, który z bliska podwyższył prowadzenie. Rezultat ustalił w 79. minucie Tomasz Nowak, wykorzystując rzut karny po faulu Grzegorza Drazika na wychodzącym na czystą pozycję Karolu Danielaku.

Podbeskidzie nie zdominowało może pola gry, ale jastrzębianie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Martina Polaczka. Dość powiedzieć, że pierwszy rzut rożny GieKSa wykonała dopiero w 55. minucie, a najwięcej pracy golkiper gości miał dopiero przy wyniku 0:2, gdy Podbeskidzie wyraźnie cieszyło się jeszcze z drugiego gola.

Cóż, trzeba grać dalej. Sytuacja GieKSy w Fortuna I Lidze jest trudna, ale wciąż jeszcze jastrzębianie pozostają "nad kreską". Wiele wskazuje na to, że najbliższy wyjazdowy pojedynek w Grudziądzu może być meczem o wszystko. Miejscową Olimpię również toczy kryzys, więc będziemy świadkami starcia dwóch... mocno krwawiących rywali.

Dodajmy, że na początku zawodów kibice podziękowali trenerowi Jarosławowi Skrobaczowi za ostatnie cztery lata. Z kolei pod koniec spotkania fani z Harcerskiej mimo fatalnego wyniku nie ustawali w dopingu dla zespołu.

11 lipca 2020, Jastrzębie Zdrój, 12:40
0:1 Mateusz Sopoćko '39
0:2 Marko Roginić '60
0:3 Tomasz Nowak '79 (karny)

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak (80. 3. Mateusz Słodowy), 32. Bartosz Jaroszek, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 9. Petr Galuška (63. 11. Dominik Szczęch), 21. Marek Mróz, 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach, 10. Farid Ali - 28. Kamil Adamek (63. 15. Daniel Szczepan).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Martin Polaczek - 25. Bartosz Jaroch, 28. Kornel Osyra, 3. Aleksander Komor, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (86. 17. Mateusz Marzec), 19. Michał Rzuchowski, 7. Rafał Figiel, 6. Tomasz Nowak (89. 10. Desley Ubbink), 80. Mateusz Sopoćko (82. 14. Filip Laskowski) - 95. Marko Roginić.

Luniz dnia lipca 12 2020 15:36:28 0 Komentarzy · 104 Czytań · Drukuj