Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Stal Mielec 1:2 (0:1)
Stal Mielec
Niby to kolejna domowa porażka, ale jakże inna od czterech poprzednich. We wtorkowy wieczór piłkarze GKS Jastrzębie przegrali na Stadionie Miejskim z walczącą "bezpośrednio" o ekstraklasę Stalą Mielec 1:2 (0:1), tracąc oba gole w bardzo pechowych okolicznościach. Podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrali naprawdę niezłe zawody i nie zasłużyli na porażkę. Ich postawę docenili kibice, którzy po meczu dziękowali zawodnikom za serce pozostawione na murawie. - My wierzymy, że się uda, nasza wiara czyni cuda. My wierzymy w was piłkarze, zapier (...) ć po baraże - to hasło niosło się po Harcerskiej.

Spotkanie zaczęło się bardzo źle dla gospodarzy, bowiem już w 1. minucie po fatalnym błędzie naszej obrony jeden z rywali nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem. Ta sytuacja błyskawicznie przebudziła jastrzębian, którzy pięć minut później sami mogli otworzyć wynik, jednak tym razem pojedynek z golkiperem przegrał Kamil Adamek. Od tego momentu walka cios za cios rozgorzała na całego, przy czym nieco więcej pracy miał Drazik, który w 40. minucie popisał się kapitalną interwencją przy strzale Bartosza Nowaka po długim słupku. Wydawało się, że GieKSa dowiezie remis do przerwy, jednak w ostatniej akcji goście zdołali szczęśliwie otworzyć wynik, a bramkę zapisano na konto Michała Bojdysa, który rozpaczliwie starał się przeciąć zmierzającą do siatki piłkę.

Na drugą połowę GieKSa wyszła z mocnym postanowieniem doprowadzenia do remisu, czego efektem był rosnący napór naszego zespołu. Wprawdzie zanim do tego doszło rywale obili jastrzębski słupek, ale potem gra toczyła się głównie na połowie Stali. Oblężenie przyniosło skutek w 58. minucie, gdy po koronkowej akcji w ofensywie gola zdobył Kamil Adamek. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, ale na więcej błędów mielczanie już sobie nie pozwolili. Co gorsza, w ostatnim kwadransie goście rozwinęli ofensywne skrzydła i raz po raz sprawdzali formę Grzegorza Drazika, który jednak spisywał się znakomicie. Niestety, gdy wydawało się, że będziemy świadkami podziału punktów, decydującą akcję przeprowadził Krystian Getinger. Nasi piłkarze nie upilnowali tego zawodnika, co zemściło się w najgorszy możliwy sposób...

Tym samym ekipa Jarosława Skrobacza "wyrównała" niechlubny rekord podopiecznych Jerzego Wyrobka z 2009 roku, przegrywając piąty domowy mecz z rzędu. Niemniej, mimo tej porażki możemy być optymistami, że najgorsze już za nami. Żałować można jedynie, że tak dobrze grającej GieKSy nie oglądaliśmy w poprzednich domowych starciach.

Teraz przed GieKSą wyjazd do praktycznie już zdegradowanych Wigier Suwałki, w związku z czym trzy punkty wydają się koniecznością. Ścisk w tabeli jest wręcz niemożliwy - ekipa z miejsca spadkowego traci do baraży o ekstraklasę zaledwie cztery punkty...

30 czerwca 2020, Jastrzębie Zdrój, 20:40
0:1 Michał Bojdys '45 (samobójcza)
1:1 Kamil Adamek '58
1:2 Krystian Getinger '91

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 5. Michał Bojdys, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 9. Petr Galuska (74. 3. Mateusz Słodowy), 6. Łukasz Norkowski, 21. Marek Mróz (70. 8. Kamil Jadach), 20. Damian Tront, 10. Farid Ali (81. 32. Bartosz Jaroszek) - 28. Kamil Adamek.

Stal Mielec: 33. Jakub Wrąbel - 11. Szymon Stasik, 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger - 7. Maciej Domański, 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 17. Bartosz Nowak (90, 24. Lukas Bielak), 9. Andreja Prokić (90, 96. Robert Dadok) - 14. Michał Żyro (65, 10. Mateusz Mak).

Luniz dnia lipca 01 2020 01:01:47 0 Komentarzy · 235 Czytań · Drukuj