Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)
Sandecja Nowy Sącz
Po raz drugi w trakcie wznowionej w czerwcu rundy wiosennej GieKSa musiała uznać wyższość rywala na własnym obiekcie. W piątkowe późne popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza przegrali przy Harcerskiej 1:2 (1:1) z Sandecją Nowy Sącz, a decydującego gola zdobył z rzutu karnego Maciej Małkowski - jastrzębianin pochodzący nieodległej od Miejskiego ul. Jasnej...

Przyznajmy, że nie był to najlepszy mecz naszych piłkarzy, którzy mimo wielu podejmowanych prób rzadko potrafili przebić się przez mur wysokich defensorów gości. Pierwszą dobrą okazję miała zresztą Sandecja, gdy w 17. minucie wspomniany wyżej Małkowski uderzył z wolnego tuż obok słupka bramki Mariusza Pawełka. Niebawem sam na sam z Pawełkiem znalazł się Mateusz Klichowicz, jednak ostatecznie jakimś sposobem został zatrzymany przez Kamila Szymurę. Te sytuacje zemściły się w 27. minucie, kiedy to wynik po naszej stronie otworzył Daniel Szczepan. "Szczepek" znalazł się w dobrym miejscu i w dobrym czasie, otrzymując świetną piłkę od Damiana Tronta za plecy obrońców Sandecji i nie dając szans Danielowi Bielicy. Z prowadzenia cieszyliśmy się niestety tylko dziewięć minut, po których goście zyskali rzut wolny przy linii pola karnego. W wielkim zamieszaniu pod bramką GieKSy najwięcej szczęścia w nieszczęściu miał Dawid Szufryn, który zdobył gola, ale przy okazji został mocno poturbowany w "kotle" jastrzębskiej jedenastki.

Druga odsłona miała o tyle dziwny przebieg, że częściej piłką na połowie rywali operowali jastrzębianie, ale to ekipa z Nowego Sącza stwarzała sobie lepsze okazje. W 53. minucie Małkowski pocelował z wolnego w okienko bramki Pawełka, ale ten kapitalnie interweniował. Była to w zasadzie jedyna groźniejsza sytuacja po stronie przeciwnika, jednak mający przewagę w środku pola jastrzębianie nie potrafili udokumentować jej golem, nadziewając się na groźne kontry. W efekcie jednej z nich atakujący piłkę wślizgiem Michał Bojdys pechowo zagrał ręką w naszym polu karnym, a gola na wagę trzech oczek dla Sandecji strzelił... oczywiście Maciej Małkowski. Ostatni kwadrans to w naszym wykonaniu niestety klasyczne bicie głową w mur, które - niczym w przysłowiu - nie przyniosło spodziewanego efektu.

Tym samym Harcerska nie doczekała się jeszcze zdobyczy punktowej po "przerwie na epidemię". Teraz przed GieKSą wyjazd do Głogowa, natomiast na Miejskim widzimy się (wreszcie!) za tydzień, gdy nasi piłkarze podejmą Zagłębie Sosnowiec. O ile nikt nie zmieni decyzji w tej sprawie ("bo przecież w Jastrzębiu jest epidemia"), to w końcu doczekamy się spotkania z udziałem publiczności.

12 czerwca 2020, Jastrzębie Zdrój, 17:40
1:0 Daniel Szczepan '27
1:1 Dawid Szufryn '36
1:2 Maciej Małkowski '71 (karny)

GKS Jastrzębie: Pawełek - Słodowy, Bojdys, Szymura, Liszka - Ali (81. Galuszka), Norkowski (59. Adamek), Jaroszek, Tront, Jadach (65. Skórecki) - Szczepan.

Sandecja Nowy Sącz: Bielica - Danek, Piter-Bućko, Szufryn, Flis - Kun, Chmiel, Kanach, Małkowski (72. Walski) - Korzym (90. Ogorzały), Klichowicz (83. Gabrych).

Luniz dnia czerwiec 12 2020 21:17:29 0 Komentarzy · 117 Czytań · Drukuj