Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Wigry Suwałki
Piłkarze GKS Jastrzębie pokonali we wtorkowy wieczór w zaległym spotkaniu ekipę Wigier Suwałki 1:0 (1:0), dzięki czemu powrócili po krótkiej przerwie do strefy barażowej o awans do ekstraklasy. Złotego gola dla podopiecznych Jarosława Skrobacza zdobył w 35. minucie Jakub Wróbel, który zachował najwięcej zimnej krwi po centrze z rzutu wolnego Farida Alego.

Mecz z Wigrami Suwałki zapowiadał się na ciężki pojedynek i takowym w istocie był. Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, ale po strzale w 10. minucie Grzegorza Aftyki pewnie interweniował Mariusz Pawełek. Najlepszą okazję do otwarcia wyniku po naszej stronie miał natomiast w 21. minucie Dominik Szczęch, który wyszedł sam na sam z Dominikiem Kąkolewskim, jednak jego uderzenie po długim słupku minimalnie minęło bramkę gości. W końcu w 35. minucie ataki GieKSy przyniosły skutek - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego spod linii autowej i małym "bilardzie" w jedenastce Jakub Wróbel pokonał golkipera Wigier i utonął w ramionach kolegów.

Zadowoleni z prowadzenia jastrzębianie w drugiej odsłonie wyraźnie oszczędzali siły, oddając pole Wigrom, które jednak w żaden sposób nie potrafiły przedrzeć się przez nasze zasieki. Z kolei podopieczni Jarosława Skrobacza stwarzali groźne kontry, z których co najmniej dwie powinny były zakończyć się bramkami. W 58. minucie ponownie w dobrej sytuacji znalazł się Szczęch, ale pocelował obok słupka, zaś w doliczonym czasie gry Rafał Adamek sobie tylko znanym sposobem "zakiwał się" w polu karnym Wigier i nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Ostatecznie trzy punkty pozostały przy Harcerskiej, dając GieKSie awans na piąte miejsce w tabeli, ex-aequo z Miedzią Legnica.

Z godnych uwagi wydarzeń warto odnotować powrót na murawę po przerwie spowodowanej kontuzją Kamila Szymury, który w kolejnym meczu będzie musiał wystąpić w pierwszym składzie z uwagi na nadmiar żółtych kartek dla Michała Bojdysa. Ponadto należy wspomnieć, iż w sektorze Wigier zameldował się... jeden kibic, który specjalnie dla swojej ukochanej drużyny przemierzył całą Polskę! Jak poinformował trener gości, ten fan bynajmniej nie przybył z zespołem, ale podróżował na własną rękę.

Teraz przed GieKSą kilka dni przerwy i przygotowań do sobotniego pojedynku z Olimpią Grudziądz, który również odbędzie się na Stadionie Miejskim. Początek zawodów o godz. 16:00.