0:0
(w)
16.11
(d)

2:1
(d)
23.11
(w)

1:2
(w)
30.11
(d)

1:1
(d)
29.02
(w)

2:2
(w)
07.03
(d)

1:1
(w)
14.03
(d)

2:0
(d)
21.03
(w)

1:1
(w)
28.03
(d)

1:0
(d)
04.04
(w)

4:2
(w)
11.04
(d)

1:3
(w)
18.04
(d)

1:3
(w)
25.04
(d)

2:0
(w)
09.05
(d)

1:0
(d)
02.05
(w)

2:0
(d)
16.05
(w)

02.11
(w)
23.05
(d)

09.11
(d)
30.05
(w)
GKS Jastrzębie
Strona główna
Terminarz
Tabela
Kadra
Statystyki
Puchar Polski
Galeria zdjęć
Stadion
Wiadomości
Kontakt
Historia
Historia
Poprzednie sezony
Statystyki
Najlepsi Strzelcy
7
Jakub Wróbel
5
Farid Ali
4
Damian Tront
3
Kamil Adamek
Pełne statystyki zawodników
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Podbeskidzie - GKS Jastrzębie (zapowiedź)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Rok założenia: 1995
Barwy: czerwono-biało-niebieskie
Stadion: Stadion Miejski (pojemność 15316; wszystkie siedzące)
Największe sukcesy: 10. miejsce w ekstraklasie 2013/14, półfinał Pucharu Polski 2010/11 i 2014/15
Liczba mieszkańców: 171 tys.
Rywalizacja z GKS Jastrzębie: 5x (2000/01, 2001/02, 2007/08, 2008/09, 2018/19)

W najbliższą sobotę o godz. 18:00 piłkarze GieKSy zmierzą się pod Szyndzielnią z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które nie ukrywa swoich chęci powrotu do ekstraklasy. Faworytem pojedynku będą gospodarze, którzy na własnym boisku spisują się znakomicie. W tym sezonie drużyna z "małego Wiednia" zdobyła u siebie 13 pkt. (na 15 możliwych), pokonując Stal Mielec, Olimpię Grudziądz, Miedź Legnica i GKS Bełchatów oraz remisując z GKS Tychy.

Po niemrawym początku Podbeskidzie szybko doszlusowało do I-ligowej czołówki i aktualnie zajmuje lokatę na najniższym stopniu podium ze stratą dwóch oczek do prowadzącego Radomiaka, którego zresztą bielszczanie pokonali przed tygodniem na wyjeździe. Oznacza to, że w sobotni wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza trafią nie tylko na jedną z teoretycznie najmocniejszych ekip zaplecza ekstraklasy, ale także na zespół będący "w gazie". Co gorsza, z powodu braku wyobraźni działaczy PZPN jastrzębianie zostali wytrąceni z ligowego rytmu z powodu przełożenia meczu z Wigrami Suwałki, który odbędzie się w najbliższy wtorek przy Harcerskiej.

Krótko mówiąc - to gospodarze będą mieli sporo argumentów po swojej stronie. Paradoksalnie jednak GieKSa w takich sytuacjach bardzo lubi grać i... sprawiać niespodzianki. W poprzednim sezonie nasi piłkarze pokonali u siebie ekipę z Bielska-Białej, natomiast z efektownego obiektu Podbeskidzia wywieźli cenny remis. Nie będziemy narzekać na powtórkę tamtego wyniku.

Bilans dziesięciu pojedynków GieKSy z Podbeskidziem:
- dwa zwycięstwa GieKSy (oba przy Harcerskiej)
- cztery remisy (w tym jeden w Bielsku-Białej)
- cztery zwycięstwa Podbeskidzia (wszystkie w Bielsku-Białej)
- bramki: 11-17

W poprzednich spotkaniach

Sezon 2000/01 - III Liga, grupa 3

17 kolejka - 4 listopada 2000 - Jastrzębie Zdrój, 13:30, widzów: 500
GKS JASTRZĘBIE - BBTS Bogmar Ceramed Bielsko-Biała 0:0
GKS: Sodzawiczny - Piksa, Jaromin, Głodek - Tomaszek, Ciemięga, Szwarga (74. Fedoruk), Pawłowski, Bednarek - Miąsko, Śmigielski, trener - Edward Kokoszka.

35 kolejka - 3 czerwca 2001 - Bielsko-Biała, 11:00, widzów: 1.000
BBTS Bogmar Ceramed Bielsko-Biała - GKS JASTRZĘBIE 2:0 (1:0)
1:0 Bartosz Woźniak '8
2:0 Mariusz Gałgan '90
GKS: Sodzawiczny - Piksa, Jaromin, Grabczyński (74. Bednarek), Kołek - Tomaszek (85. Fedoruk), Ciemięga, Myśliwiec, Kuś (80. Kiernozek) - Lorek, Miąsko, trener - Mirosław Szwarga.

Sezon 2001/02 - III Liga, grupa 3

1 kolejka - 5 sierpnia 2001 - Bielsko-Biała, 11:00, widzów: 1.200
BBTS Marbet Ceramed Bielsko-Biała - GKS JASTRZĘBIE 2:0 (1:0)
1:0 Karol Stawecki '25
2:0 Andrzej Szłapa '67
GKS: Stokowy - Karaś (46. Kołek), Syposz, Grabczyński, Krótki - Piksa (82. Kwaśniewski), Taraszkiewicz (46. Pawłowski), Ciemięga, Myśliwiec - Miąsko, Śmigielski (80. Karwot), trener - Mirosław Szwarga.

18 kolejka - 16 marca 2002 - Jastrzębie Zdrój, 15:30, widzów: 900
GKS JASTRZĘBIE - BBTS Marbet Ceramed Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
1:0 Piotr Jegor '17
2:0 Andrzej Myśliwiec '89
GKS: Stokowy - Grabczyński, Jegor, Piksa - Sołtysek, Pieniążek (35. Ciemięga), Jachimowicz, Myśliwiec, Seruga - Radzewicz (76. Karwot), Pawłowski (67. Taraszkiewicz), trener - Erwin Wojtyłko.

Sezon 2007/08 - II Liga

7 kolejka - 25 sierpnia 2007 - Bielsko-Biała, 17:00, widzów: 3.500 (500 gości)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS JASTRZĘBIE 2:1 (2:1)
0:1 Mariusz Adaszek '16
1:1 Dariusz Kołodziej '20 (karny)
2:1 Artur Jędrzejczyk '45 (samobójcza)
GKS: Kafka (46. Paś) - Woźniak, Grabczyński, Jędrzejczyk (66. Rusinek), Wrześniak - Wawrzyczek, Chrabąszcz, (54. Foszmańczyk), Adaszek, Małkowski - Pontus, Żbikowski , trener - Piotr Rzepka.



24 kolejka - 5 kwietnia 2008 - Jastrzębie Zdrój, 18:00, widzów: 3.000 (170 gości)
GKS JASTRZĘBIE - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
1:0 Kamil Wilczek '28
2:0 Marcin Narwojsz '37
2:1 Krzysztof Zaremba '76
2:2 Paweł Żmudziński '90
GKS: Kafka - Jędrzejczyk, Pietroń, Pielorz, Wrześniak - Chrabąszcz (59. Woźniak), Wilczek, Adaszek, Małkowski (74. Karwot) - Narwojsz (88. Rusinek), Żbikowski, trener - Piotr Rzepka.

Sezon 2008/09 - I Liga

14 kolejka - 8 października 2008 - Czechowice-Dziedzice, 15:00, widzów: 1.000 (50 gości [zakaz])
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS JASTRZĘBIE 4:0 (1:0)
1:0 Adam Brzezina '27
2:0 Krzysztof Chrapek '57
3:0 Krzysztof Chrapek '87
4:0 Sebastian Ziajka '90
GKS: Kafka - Pielorz, Staniek, Wrzask, Bednarek - Woźniak, Kostecki, Wilczek (66. Adaszek), Wieczorek - Karwot (75. Wrześniak), Żbikowski, trener - Jerzy Wyrobek.

31 kolejka - 16 maja 2009 - Jastrzębie Zdrój, 19:00, widzów: 2.000 (450 gości)
GKS JASTRZĘBIE - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:2)
0:1 Łukasz Matusiak '25
1:1 Witold Wawrzyczek '35
1:2 Clemence Matawu '36
2:2 Witold Wawrzyczek '82
GKS: Matusiak - Cichy, Wiśniewski, Wawrzyczek, Adaszek - Woźniak, Kostecki (60. Gill), Feruga, Wieczorek (78. Chrabąszcz) - Kukulski (66. Janeczek), Żbikowski, trener - Jerzy Wyrobek.

Sezon 2018/19 - I Liga

14 kolejka - 24 października 2018 - Jastrzębie Zdrój, 18:00, widzów: 1.564 (130 gości)
GKS JASTRZĘBIE - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
1:0 Kamil Adamek '39
1:1 Bartosz Jaroch '57
2:1 Adam Żak '88
GKS: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Gojny - Gancarczyk (70. Ali), Spychała, Tront, Skórecki (77. Żak) - Jadach, K. Adamek (90. Kawula), trener - Jarosław Skrobacz.

31 kolejka - 28 kwietnia 2019 - Bielsko-Biała, 17:45, widzów: 1.869 (270 gości)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS JASTRZĘBIE 2:2 (1:2)
1:0 Michał Rzuchowski '11
1:1 Kamil Adamek '21
1:2 Kamil Szymura '26
2:2 Bartosz Jaroch '50 (karny)
GKS: Drazik - Wolniewicz, Kawula, Szymura, Gojny - Jadach, Jaroszek, R. Adamek, Skórecki (69. Mazurkiewicz), Ali (85. Chochulski) - K. Adamek (88. Żak), trener - Jarosław Skrobacz.

Luniz dnia październik 19 2019 08:58:15 0 Komentarzy · 185 Czytań · Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Dołącz do nas na Facebooku

JasNet
Najnowsza galeria zdjęć
Ostatni mecz
9 listopada 2019, Jastrzębie Zdrój, 16:00
GieKSa - Miedź Legnica 2:2 (1:0)
1:0 Jakub Wróbel '38
2:0 Farid Ali '66
2:1 Bożo Musa '80
2:2 Marquitos '88
Następny mecz
23 listopada 2019, Tychy, 17:00
Tychy - GieKSa
17. kolejka - 08-10.11.2019
09.11 GieKSa - Miedź 2:2
08.11 Sandecja - Olimpia 3:1
09.11 Radomiak - Puszcza 1:1
09.11 Stomil - Warta 1:3
09.11 Bełchatów - Tychy 1:4
09.11 Odra - Nieciecza 2:0
09.11 Zagłębie - Wigry 2:0
09.11 Chojniczanka - Stal 0:2
10.11 Chrobry - TSP -:-
Pełny terminarz
Tabela I ligi
1. Warta Poznań 16 31 25:14
2. Podbeskidzie 16 30 28:16
3. Radomiak 16 30 25:20
4. GKS Jastrzębie 16 27 24:18
5. Miedź Legnica 16 27 24:18
6. Stal Mielec 16 26 21:17
7. GKS Tychy 16 24 32:24
8. Ol. Grudziądz 16 24 26:23
9. Bruk-Bet Nieciecza 16 22 22:17
10. Stomil Olszyn 16 22 13:17
11. GKS Bełchatów 16 21 21:19
12. Zagł. Sosnowiec 16 20 23:25
13. Chrobry Głogów 16 18 15:24
14. Puszcza N. 16 18 11:20
15. Sandecja N. Sącz 16 18 20:30
16. Chojniczanka 16 16 24:29
17. Wigry Suwałki 16 16 14:22
18. Odra Opole 16 10 9:24
Pełna tabela