Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Chrobry Głogów
Ten mecz bolał niczym kanałowe leczenie zęba, ale zakończył się szczęśliwie! W sobotni wieczór piłkarze GieKSy pokonali przy Harcerskiej po ciężkim spotkaniu ekipę Chrobrego Głogów 1:0 (0:0), a bohaterem dnia w naszych szeregach okazał się bramkarz Grzegorz Drazik, który w co najmniej dwóch sytuacjach zachował się wprost kapitalnie i uratował gospodarzy przed stratą pewnego wydawałoby się gola!

W pierwszej z tych sytuacji z 49. minuty Drazik fantastycznie zachował się w sytuacji sam na sam z Mikołajem Lebedyńskim, gdy goście dosłownie rozklepali naszą obronę. Następnie już w doliczonym czasie gry (przy stanie 1:0) wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR, który przeszedł z GieKSą drogę z IV ligi na zaplecze ekstraklasy, popisał się interwencją godną samego Lwa Jaszyna, wyciągając w genialny sposób piłkę zmierzającą tuż przy słupku do siatki.

Co ciekawe, kilka dni temu Grzegorz Drazik... ożenił się z Aleksandrą. Na ile zmiana stanu cywilnego wpłynęła na formę jednego z ulubieńców kibiców, na zawsze pozostanie jego tajemnicą. W każdym razie chóralne "Drazik się żeni" niosło się po Harcerskiej po ostatnim gwizdku sędziego na równi z okrzykiem "GieKSa walcząca do końca".

Drugim z bohaterów GKS Jastrzębie był natomiast zdobywca złotego gola, Kamil Adamek. Wprowadzony na boisko w 65. minucie napastnik na osiem minut przed końcem zawodów otrzymał świetne podanie na wolne pole od Jakuba Wróbla i nie zmarnował tej jednej z nielicznych okazji dla gospodarzy.

Na koniec warto wspomnieć o świetnym dopingu, który niósł się z trybun przez całe sobotnie spotkanie. Choć nie było to wielkie widowisko, najbardziej zagorzali fani nie ustawali we wspieraniu drużyny, co po meczu docenił trener Jarosław Skrobacz. - Dziękuję tym wszystkim kibicom, którzy cały czas w nas wierzyli i nie rzucali wyzwiskami w zawodników - powiedział szkoleniowiec GieKSy. Ponadto należy dodać, iż w przerwie pojedynku słowa podziękowania wobec klubu oraz fanów GKS Jastrzębie skierował pan Daniel, na którego rzecz przeprowadzono w minionym miesiącu zbiórkę. Dzięki niej zakupiona zostanie dla niego specjalistyczna proteza.

Dzięki wygranej jastrzębianie awansowali do strefy barażowej Fortuna I Ligi ze stratą zaledwie trzech punktów do sensacyjnego lidera z Radomia. Teraz przed naszym zespołem seria trzech trudnych ligowych wyjazdów z rzędu, do Sosnowca, Chojnic i Mielca. Ponadto 25 września GieKSa podejmie przy Harcerskiej Bruk-Bet Nieciecza w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

14 września 2019, Jastrzębie Zdrój, 19:00
1:0 Kamil Adamek '82

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 27. Oskar Mazurkiewicz, 32. Bartosz Jaroszek, 5. Michał Bojdys, 94. Dawid Gojny - 7. Patryk Skórecki (65. 28. Kamil Adamek), 20. Damian Tront, 21. Marek Mróz (56. 6. Łukasz Norkowski), 10. Farid Ali - 12. Jakub Wróbel, 9. Adam Żak (77. 11. Dominik Szczęch).

Chrobry Głogów: 25. Michał Szromnik - 32. Przemysław Stolc, 31. Oliver Praznovsky, 3. Michał Michalec, 6. Jarosław Ratajczak - 19. Marcel Ziemann (85. 18. Michał Ilków-Gołąb ), 15. Maciej Diduszko, 16. Robert Mandrysz (72. 8. Szymon Drewniak), 7. Miłosz Kozak - 27. Adrian Benedyczak, 11. Mikołaj Lebedyński (85. 10. Gerard Artigas).

żółte kartki: Benedyczak, Ziemann, Mandrysz.
sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Luniz dnia wrzesień 14 2019 22:24:06 0 Komentarzy · 347 Czytań · Drukuj