Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Radomiak Radom - GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)
Radomiak Radom
Piłkarze GKS Jastrzębie przywiozą cenny punkt z ciężkiego terenu w Radomiu, gdzie w tym sezonie poległy już ekipy Stomilu Olsztyn i GKS Tychy. W środowy wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza zremisowali z beniaminkiem 2:2 (0:1) po golach Kamila Adamka i Damiana Tronta. Na uwagę zasługuje fakt, że w drugiej odsłonie nasi piłkarze zdolali odwrócić wynik, ale po pechowym karnym nie utrzymali prowadzenia.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy raz po raz niepokoili Grzegorza Drazika. Sam Leandro co najmniej trzykrotnie mógł pokonać naszego golkipera, ale jego strzały o centymetry mijały jastrzębską bramkę. Przewaga Radomiaka przyniosła jednak efekt - w 37. minucie wynik otworzył Damian Nowak, który po centrze Meika Karwota z bliska umieścił piłkę w siatce.

Nie wiemy, co działo się w szatni GieKSy, ale w drugiej odsłonie ekipa z Harcerskiej zagrała o niebo lepiej. W rezultacie już w 55. minucie na tablicy wyników pojawił się upragniony remis, gdy Kamil Adamek nie po raz pierwszy pokazał, jak należy wykorzystywać sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali. Podopieczni Jarosława Skrobacza nie zamierzali na tym poprzestać i poszli za ciosem, rezultatem czego była akcja z 72. minuty. Wówczas przy linii pola karnego świetnie zachował się Damian Tront, który uderzeniem z dystansu uzyskał prowadzenie dla GieKSy. Radość trwała jednak zaledwie nieco ponad sto sekund, bowiem po zagraniu ręką jednego z naszych zawodników sędzia wskazał na "wapno", a karnego pewnie wykorzystał Patryk Mikita. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W najbliższą sobotę jastrzębianie zagrają w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań, natomiast przy Harcerskiej widzimy się 31 sierpnia na klasyku z Odrą Opole.

21 sierpnia 2019, Radom, 17:30
1:0 Damian Nowak '37
1:1 Kamil Adamek '55
1:2 Damian Tront '72
2:2 Patryk Mikita '75 (karny)

Radomiak Radom: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leandro (61. 7. Mateusz Michalski), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (71. 22. Maciej Górski), 10. Rafał Makowski - 77. Patryk Mikita (86. 3. Mateusz Lewandowski), 27. Damian Nowak.

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 93. Adam Wolniewicz, 5. Michał Bojdys, 94. Dawid Gojny - 10. Farid Ali, 21. Marek Mróz (66. 6. Łukasz Norkowski), 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach (71. 11. Dominik Szczęch) - 12. Jakub Wróbel, 28. Kamil Adamek (87. 7. Patryk Skórecki).

Luniz dnia sierpień 21 2019 19:38:29 0 Komentarzy · 119 Czytań · Drukuj