Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 0:0
Puszcza Niepołomice
W inaugurującym sezon 2019/2020 spotkaniu Fortuna I Ligi piłkarze GKS Jastrzębie podzielili się punktami z Puszczą Niepołomice. Tym samym podopieczni Jarosława Skrobacza przerwali impas w starciu z tym przeciwnikiem, bowiem w minionych rozgrywkach dwukrotnie przegrali z ekipą spod Krakowa 0:2. Z bezbramkowego remisu bardziej zadowoleni będą zapewne gospodarze, ponieważ w 90. minucie bramkarz Puszczy Karol Niemczycki sobie tylko znanym sposobem wybronił kapitalne uderzenie Jakuba Wróbla.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Niepołomic, którzy już w 10. minucie mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Wiktora Żytka Grzegorza Drazika uratowała poprzeczka. W odpowiedzi GieKSa przeprowadziła kontrę, po której głową groźnie uderzał Marek Mróz. Wraz z upływem czasu inicjatywę przejmował nasz zespół, czego efektem była kapitalna okazja Rafała Adamka, który w 24. minucie w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Pięć minut później szczęście dopisało z kolei Drazikowi, bowiem po uderzeniu Konrada Stępnia futbolówka także wylądowała na słupku. Do przerwy w Niepołomicach żadna z drużyn nie stworzyła już klarownej sytuacji.

W drugą odsłonę lepiej weszli jastrzębianie. W 51. minucie wynik po naszej stronie otworzyć mógł Dawid Gojny, jednak jego bombę z dystansu w ostatniej chwili zdołał wybronić dobrze dysponowany Karol Niemczycki. Kilka minut później refleksem popisał się Drazik, broniąc uderzenie Szczepaniaka w krótki róg. W kolejnych minutach tempo meczu nieco spadło. Obie ekipy pilnowały tyłów, a gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w ostatnim kwadransie Puszcza przycisnęła trochę mocniej, ale podopieczni Jarosława Skrobacza bez większych kłopotów rozbijali te ataki. Końcówka spotkania należała do GieKSy i tu w 90. minucie piłkę meczową miał Jakub Wróbel, którego świetne uderzenie głową po rzucie rożnym jakimś cudem zatrzymał bohater dnia po stronie Puszczy, czyli Karol Niemczycki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Za tydzień (w sobotę, 3 sierpnia) piłkarze GKS Jastrzębie podejmą przy Harcerskiej GKS Tychy. Początek tego spotkania o godz. 20:00. Będzie to inauguracja I-ligowej jesieni przy Harcerskiej.

27 lipca 2019, Niepołomice, 19:00

Puszcza Niepołomice: 22. Karol Niemczycki - 27. Mateusz Bartków, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 28. Michał Mikołajczyk - 50. Maksymilian Sitek (88. 70. Jose Embalo), 7. Marcel Kotwica, 14. Jakub Serafin (72. 8. Longinus Uwakwe), 25. Wiktor Żytek - 2. Łukasz Szczepaniak, 26. Nikita Wowczenko (64. 20. Konrad Nowak).

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 16. Dominik Kulawiak, 32. Bartosz Jaroszek, 93. Adam Wolniewicz, 94. Dawid Gojny - 22. Rafał Adamek, 21. Marek Mróz (70. 6. Łukasz Norkowski), 20. Damian Tront, 10. Farid Ali (85, 11. Dominik Szczęch) - 8. Kamil Jadach (66. 28. Kamil Adamek), 12. Jakub Wróbel.

Luniz dnia lipiec 27 2019 20:32:48 0 Komentarzy · 138 Czytań · Drukuj