Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:1)
GKS Katowice
Wielu kibiców GieKSy oddałoby wiele, aby akurat to spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu. Niestety, w sobotni wieczór przy Harcerskiej zwycięstwo odnieśli goście z Bukowej, którzy w walce o utrzymanie pierwszoligowego bytu dosłownie gryźli trawę (głównie wówczas, gdy "kradli" czas). Oba gole dla rywali zdobył Adrian Błąd, natomiast honorowe trafienie dla gospodarzy zapisał na swoje konto Kamil Szymura. Co istotne, mimo wielu obaw na trybunach było wręcz wzorowo - 3,7 tys. widzów (czyli "full" przewidziany na to spotkanie; w tym ok. czterystu sympatyków przeciwnika) było świadkami wspaniałego dopingu z co najwyżej krótkimi przerwami na "wzajemne pozdrowienia".

Na pierwszą groźną sytuację czekaliśmy do 8. minuty, kiedy to po centrze Tymoteusza Puchacza żaden z katowiczan nie zdołał przeciąć piłki, której nie sięgnął Hubert Gostomski. W odpowiedzi w 16. minucie szansę na gola po rzucie rożnym miał Adam Wolniewicz, ale fatalnie przestrzelił. W końcu w 25. minucie powinno być 1:0 dla GieKSy, jednak po uderzeniu Farida Alego z rzutu wolnego Mariusza Pawełka uratowało spojenie słupka z poprzeczką. Niestety, chwilę potem byliśmy świadkami otwarcia wyniku, ale... nie w tę stronę. Po zagraniu ręką w polu karnym przez Wolniewicza sędzia wskazał na "wapno", a Gostomskiego pewnie pokonał bohater rywali Adrian Błąd, po czym celebrując gola postanowił bezmyślnie prowokować fanów gospodarzy. Zadowolone z prowadzenia Katowice cofnęły się, zaś podopieczni Jarosława Skrobacza do przerwy bili głową w mur z Bukowej.

Na drugą połowę goście wyszli z mocnym postanowieniem... możliwie najdłuższego wylegiwania się na murawie. Dość powiedzieć, że "kradnięcie czasu" rozpoczęło się już w 55. minucie. Na niewiele się to jednak gościom przydało, ponieważ zaledwie trzy minuty później byliśmy świadkami kopii sytuacji bramkowej - tym razem jednak to podopieczny Dariusza Dudka zagrał ręką w jedenastce, a stan meczu pewnym strzałem z jedenastu metrów wyrównał niezawodny Kamil Szymura. Niestety, remis utrzymał się zaledwie sześć minut. W 64. minucie po naszym błędzie w defensywie i niezdecydowaniu Gostomskiego Adrian Błąd ukłuł po raz drugi, umieszczając piłkę w siatce z niemal zerowego kąta. Gościom pozostało zatem pół godziny "obrony Częstochowy" i cel ten katowiczanie realizowali wszelkimi możliwymi środkami, z których najskuteczniejszym było wybijanie gospodarzy z rytmu ciągłym wymuszaniem przerw w grze. Inna sprawa, że jastrzębianie w żaden sposób nie byli w stanie sforsować podwójnych zasieków gości, a seryjnie bite rzuty rożne co rusz padały łupem Pawełka.

W rezultacie trzy punkty pojechały do Katowic, które tym samym wracają do gry o utrzymanie się w pierwszej lidze. Natomiast GieKSa ze swoim dorobkiem 32 punktów ma obecnie siedem oczek przewagi nad znajdującymi się w strefie spadkowej Wigrami Suwałki. Nasz zespół dzieli zatem bardzo bezpieczny dystans od "kreski", ale musimy pamiętać, że przed nami teraz trzy kolejne wyjazdy, kolejno do Olsztyna, Niecieczy i Krakowa.

16 marca 2019, Jastrzębie Zdrój, 17:00
0:1 Adrian Błąd '28 (karny)
1:1 Kamil Szymura '58 (karny)
1:2 Adrian Błąd '64

GKS Jastrzębie: 1. Hubert Gostomski - 16. Dominik Kulawiak, 3. Adam Wolniewicz, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 6. Maciej Spychała (79. 7. Patryk Skórecki), 8. Kamil Jadach, 10. Farid Ali (69. 11. Dominik Szczęch), 32. Bartosz Jaroszek (46. 28. Kamil Adamek), 20. Damian Tront - 12. Jakub Wróbel.

GKS Katowice: 81. Mariusz Pawełek - 18. Kacper Tabiś, 4. Arkadiusz Jędrych, 32. Radek Dejmek, 8. Mateusz Mączyński - 11. Adrian Błąd, 55. Bartłomiej Poczobut, 26. Jakub Habusta (87. 25. Wojciech Lisowski), 10. David Anon (69. 7. Adrian Łyszczarz) - 17. Tymoteusz Puchacz (58. 99. Daniel Rumin), 90. Arkadiusz Woźniak.

żółte kartki: Wróbel, Kulawiak - Poczobut, Puchacz, Łyszczarz, Jędrych, Błąd, Mączyński
sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław)