Zarejestrowanych Użytkowników: 1,591
Najnowszy Użytkownik: ~supanonimowy
GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1 (2:1)
Odra Opole
Zaczęło się fatalnie, ale skończyło idealnie! W inaugurującym rundę wiosenną spotkaniu przy Harcerskiej piłkarze GKS Jastrzębie pewnie i zasłużenie pokonali Odrę Opole 3:1 po bramkach Dawida Gojnego, Jakuba Wróbla i Kamila Jadacha. Najwięcej radości na trybunach sprawił gol ulubieńca publiczności "Carlosa", który w 75. minucie po indywidualnej szarży ustalił rezultat spotkania. Przypomnijmy, że Jadach, wyjątkowy wzór wiernego kibica-piłkarza, przeszedł z GieKSą drogę z okręgówki na zaplecze ekstraklasy!

Do sobotniego spotkania jastrzębianie przystąpili w nieco przemeblowanym składzie. Zabrakło m.in. Piotra Pacholskigo i Farida Alego, natomiast na ławce rezerwowych musiał zasiąść Grzegorz Drazik. Szansę debiutu zyskali tym samym pozyskani w przerwie zimowej Hubert Gostomski, Adam Wolniewicz i Jakub Wróbel. Spotkanie rozpoczęło się najgorzej, jak tylko mogło - już w 3. minucie po błędzie naszej defensywy Gostomskiego pokonał w sytuacji sam na sam Szymon Skrzypczak. Goście mogli pójść za ciosem, ale z minuty na minutę coraz więcej argumentów na boisku przemawiało za podopiecznymi Jarosława Skrobacza. W efekcie już w 18. minucie na tablicy wyników pojawił się remis, a to za sprawą Dawida Gojnego, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego. Gol uskrzydlił gospodarzy, ale z kolei tym razem to Odra stworzyła sobie dwie znakomite sytuacje, po których powinny paść gole - idealne okazje zmarnowali Rafał Niziołek i Szymon Skrzypczak, którzy z bliska nie potrafili wpakować piłki do bramki. To okrutnie zemściło się w 35. minucie - tym razem "złotą głową" popisał się debiutujący w GieKSie Jakub Wróbel, który kapitalnym strzałem uzyskał prowadzenie dla jastrzębian.

Do końca pierwszej odsłony na murawie niewiele się działo, natomiast po przerwie obejrzeliśmy już zupełnie inne widowisko. Zadowoleni z prowadzenia jastrzębianie cofnęli się, a bezradna Odra biła głową w mur. W końcu jednak rywale odsłonili tyły, co w 75. minucie wykorzystał Kamil Jadach. Popularny "Carlos" nawinął obrońcę i strzelił z dystansu obok słupka, ustalając rezultat spotkania. Wynik 3:1 pozbawił rywali jakiejkolwiek nadziei na sukces, w związku z czym marznącym kibicom pozostało jedynie czekać na końcowy gwizdek sędziego.

Dzięki zasłużonemu zwycięstwu GieKSa "odbiła się" od dolnej części tabeli, powiększając dystans nad pokonaną Odrą do sześciu punktów. Za tydzień jastrzębianie zagrają w Głogowie, natomiast za dwa - podejmą przy Harcerskiej w wielkich derbach GKS Katowice.

2 marca 2019, Jastrzębie Zdrój, 17:00
0:1 Szymon Skrzypczak '3
1:1 Dawid Gojny '18
2:1 Jakub Wróbel '35
3:1 Kamil Jadach '75

GKS Jastrzębie: 30. Hubert Gostomski - 16. Dominik Kulawiak, 93. Adam Wolniewicz, 17. Kamil Szymura, 94. Dawid Gojny - 8. Kamil Jadach, 6. Maciej Spychała, 20. Damian Tront, 88. Krzysztof Gancarczyk (57. 7. Patryk Skórecki) - 12. Jakub Wróbel (66. 32. Bartosz Jaroszek), 28. Kamil Adamek (84. 27. Oskar Mazurkiewicz).

Odra Opole: 1. Artur Krysiak - 9. Tomas Mikinić, 23. Paweł Baranowski, 3. Serafin Szota, 8. Rafał Brusiło - 22. Dawid Błanik (63. 11. Mariusz Rybicki), 98. Mateusz Czyżycki, 5. Rafał Niziołek, 7. Krzysztof Janus - 99. Ivan Martin (46. 17. Marcin Urynowicz), 20. Szymon Skrzypczak (67. 14. Sebastian Bonecki).

sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
żółte kartki: Damian Tront, Kamil Szymura - Serafin Szota, Sebastian Bonecki, Tomas Mikinić, Paweł Baranowski