Zarejestrowanych Użytkowników: 1,584
Najnowszy Użytkownik: ~Pele
GIEKSA WRACA DO PIERWSZEJ LIGI
Legionovia Legionowo
A zatem już oficjalnie i bez żadnych wątpliwości - piłkarze GKS Jastrzębie 19 maja 2018 roku awansowali do pierwszej ligi! W sobotnie późne popołudnie podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali przy Harcerskiej Legionovię Legionowo 3:1, co przy braku zwycięstwa Radomiaka Radom w Poznaniu zapewniło naszej ekipie powrót na zaplecze ekstraklasy. Po raz ostatni GieKSa występowała na tym szczeblu w sezonie 2008/2009. Wraz z jastrzębianami awansowały także Warta Poznań i ŁKS Łódź.

Z uwagi na trwającą żałobę po katastrofie na KWK Zofiówka spotkanie odbywało się w dość powściągliwej atmosferze. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych Górników, a kibice prowadzili doping dopiero od 30. minuty, skandując najpierw "Tygrys, pamiętamy". Pierwsza połowa zawodów nie była wielkim widowiskiem. Grający bez Kamila Jadacha, Daniela Szczepana, Farida Alego i Bartosza Jaroszka gospodarze nie forsowali tempa, w efekcie czego na pierwszą klarowną sytuację czekaliśmy aż do 38. minuty. Wtedy to po faulu na Wojciechu Canibole arbiter podyktował rzut wolny dla GieKSy. Do piłki podszedł Damian Tront i znakomicie zacentrował w pole karne, a podanie wykorzystał Kamil Szymura otwierając wyniki spotkania. Początek drugiej odsłony wyglądał podobnie, więc wydawało się, że zwycięstwo faworyta jest niezagrożone. Tymczasem w 64. minucie w wydawałoby się niezbyt groźnej sytuacji dośrodkowanie jednego z rywali pechowo przeciął Szymura, kierując piłkę do własnej bramki. Na szczęście jednak ekipa Skrobacza zareagowała na tę stratę w najlepszy możliwy sposób, bo już trzy minuty później za sprawą znakomitego uderzenia z dystansu Dominika Szczęcha GieKSa odzyskała prowadzenie. Ten sam zawodnik był także głównym aktorem przy trzecim golu dla zmierzających do pierwszej ligi gospodarzy. W 77. minucie jeden z rywali zagrał ręką w polu karnym, w związku z czym arbiter wskazał na "wapno", a Szczęch pewnie wykorzystał jedenastkę, ustalając wynik spotkania. Wprawdzie chwilę później Legionovia zyskała ogromną szansę na kontaktowe trafienie, jednak Gracjan Kuśmierek został w ostatniej chwili zatrzymany przez Szymurę. Do końca zawodów gospodarze kontrolowali grę, dzięki czemu 19 maja 2018 roku około godziny 19:50 wrócili na swoje miejsce w polskim futbolu.

Z powodów oczywistych zabrakło wprawdzie "We are the champions" oraz wielkiej fety na murawie, ale i tak atmosfera święta udzieliła się wszystkim przy Harcerskiej. Przez kilkanaście minut trwały wspólne śpiewy piłkarzy i kibiców, a na trenera Jarosława Skrobacza polał się szampan. Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej wspólnej pamięci.

Teraz przed GieKSą jeszcze dwa tygodnie występów w II lidze. W środę o 18:00 jastrzębianie podejmą na Miejskim w zaległym meczu Siarkę Tarnobrzeg, a następnie pojadą na wyjazd do Rybnika. 2 czerwca kończymy sezon pojedynkiem z Gwardią Koszalin.

19 maja 2018, Jastrzębie Zdrój, 18:00
GKS Jastrzębie - Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)
1:0 Kamil Szymura '38
1:1 Kamil Szymura '64 (samobójcza)
2:1 Dominik Szczęch '67
3:1 Dominik Szczęch '77 (karny)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kawula, Pacholski, Szymura, Kulawiak - Mazurkiewicz (89. Semeniuk), Ruda, Tront, Szczęch (82. Weis) - Caniboł (73. Gancarczyk), Salmikivi (87. Zajączkowski)

Luniz dnia maj 19 2018 21:55:25 0 Komentarzy · 1015 Czytań · Drukuj