Zarejestrowanych Użytkowników: 1,576
Najnowszy Użytkownik: ~SebaNowaRuda
GKS Jastrzębie - Wisła Puławy 1:1 (1:1)
Wisła Puławy
Piłkarze GieKSy wciąż niepokonani w roli gospodarza! W sobotnie popołudnie jastrzębianie zremisowali po ciekawym spotkaniu ze spadkowiczem z I ligi, Wisłą Puławy, 1:1. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, a to za sprawą czerwonej kartki, którą w 62. minucie ujrzał Kacper Kawula. Paradoksalnie - ta sytuacja podziałała ożywczo na naszych zawodników i w efekcie do końca spotkania o utrzymanie remisu bardziej musieli drżeć rywale.

Spotkanie rozpoczęło się dla GieKSy najlepiej, jak tylko mogło. Już w 8. minucie wynik otworzył Krzysztof Gancarczyk, a przy jego strzale nie popisał się golkiper Wisły Sebastian Madejski. Po zdobytej bramce jastrzębianie cofnęli się, co goście wykorzystali narzucając swój styl gry. W rezultacie przeciwnik do końca pierwszej odsłony przeważał na boisku. Jednakże do remisu puławianie doprowadzili dopiero po podyktowanym za zagranie ręką rzucie karnym, którego wykorzystał Piotr Darmochwał. Grzegorz Drazik był o włos od wybronienia jedenastki, ale śliska piłka nie pomogła mu w interwencji.

W drugą odsłonę lepiej weszli rywale, a GieKSę w pierwszym kwadransie ratował m.in. słupek. I wtedy nadeszła wspomniana wyżej 62. minuta. Po przepychankach w polu karnym przewinienia Kawuli dopatrzył się sędzia Piotr Urban i odesłał go do szatni. Grający w dziesiątkę jastrzębianie do końca spotkania stworzyli sobie przynajmniej dwie stuprocentowe szanse na drugiego gola, jednakże ani Farid Ali i Krzysztof Gancarczyk, ani Dominik Szczęch i Kamil Jadach nie zdołali pokonać Madejskiego. Co ciekawe, był to piąty remis Wisły Puławy z rzędu.

Należy dodać, że w pojedynku tym trener Jarosław Skrobacz nie mógł poprowadzić naszego zespołu z ławki i musiał oglądać mecz z trybun, a to z uwagi na karę nałożoną przez PZPN za krytykowanie sędziego w poprzednim pojedynku z Wartą Poznań.

Teraz przed GieKSą "mecz jesieni" w Radomiu. Spotkanie z Radomiakiem rozegrane zostanie w niedzielę, 1 października o 17:00.

23 września 2017, Jastrzębie Zdrój, 15:00
1:0 Krzysztof Gancarczyk '8
1:1 Piotr Darmochwał '45 (karny)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Pacholski, Weis - Semeniuk (66. Szczepan), Tront, Ali, Gancarczyk (81. Szczęch) - Jadach, Caniboł (64. Mazurkiewicz).

Wisła Puławy: Madejski - Żemło, Smektała (66. Msshkita), Szymankiewicz, Hirsz - Sedlewski, Darmochwał, Sulkowski, Maksymiuk (78. Ploj) - Poznański, Zulciak (78. Brzeski).

Luniz dnia wrzesień 23 2017 18:25:01 0 Komentarzy · 954 Czytań · Drukuj