Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GIEKSA WRACA DO II LIGI!
Miedź Legnica
Dzień 17 czerwca 2017 roku zapisał się złotymi zgłoskami w annałach historii jastrzębskiego sportu. W tę trzecią sobotę szóstego miesiąca siedemnastego roku dwudziestego pierwszego wieku naszej ery piłkarze GieKSy wywalczyli kolejny, piąty (po 1973, 1979, 1985 i 2007) w dziejach awans na szczebel centralny polskiego futbolu. Na dumnie zwanej boiskiem łące pod Legnicą podopieczni Jarosława Skrobacza mogli liczyć na wsparcie przez liczną grupę kibiców, którzy dostali się na ten koniec świata swoimi własnymi samochodami i zdzierali gardła przez pełne dziewięćdziesiąt minut.

Nasi piłkarze od początku narzucili gospodarzom swój styl gry, w efekcie czego już w 10. minucie wynik otworzył po centrze z rzutu rożnego Daniel Szczepan. Do dało jastrzębianom niezbędny komfort pełnej kontroli nad sytuacją, bez konieczności oglądania się na rezultat pojedynku wicelidera ze Zdzieszowic z przedostatnim Górnikiem Wałbrzych (Ruch zmiażdżył outsidera 4:0). Niestety, wkrótce potem Szczepan musiał opuścić boisko w wyniku kontuzji, ale godnie zastąpił go Wojciech Caniboł, który jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie podwyższył prowadzenie GieKSy. Po przerwie naszej drużynie pozostało jedynie doprowadzenie tej wspaniałej opowieści do szczęśliwego końca, a listę strzelców podpisał na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego cudownym golem Dominik Szczęch. Potem było już kompletne szaleństwo z szampanem w roli głównej pod hasłem: "AWANS JEST NASZ!". To bez wątpienia będzie bardzo radosny powrót do Jastrzębia. Kto dziś pamięta o złych chwilach z przełomu kwietnia i maja? Nikt!

Tym samym po siedmiu latach drugoligowy futbol wraca na Harcerską. Na tym szczeblu nasz zespół występował w sezonie 2009/2010, po którym w wyniku problemów finansowych upadł dawny MKS GKS Jastrzębie. Walkę o powrót zaczynaliśmy od okręgówki. Następnie po trzy lata nasi piłkarze rywalizowali w IV, a potem w III lidze.

Teraz wracamy na salony. Piłkarskiej Polsce przypomnieliśmy o sobie już jesienią, za sprawą wspaniałej przygody w krajowym pucharze. Piękny sezon. Piękne emocje. Piękne odrodzenie po paskudnym kryzysie i wiadrze dziegciu, po którym u części komentujących wybiło "szambo hejterstwa". W dwóch słowach - dziękujemy Panowie!

W II lidze czekają na nas takie firmy, jak Stal Stalowa Wola, GKS Bełchatów, Radomiak Radom, Olimpia Elbląg, Gwardia Koszalin, ROW Rybnik, Garbarnia Kraków czy Warta Poznań. Miła odmiana po Jejkowicach, Szczejkowicach, Kowarach i rezerwach Miedzi.

17 czerwca 2017, Przedpola Legnicy, 17:00
Miedź II Legnica - GKS Jastrzębie 0:4 (0:3)
0:1 Daniel Szczepan '10
0:2 Wojciech Caniboł '35
0:3 Wojciech Caniboł '44
0:4 Dominik Szczęch '87

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Weis - Ali (81. Zajączkowski), Musioł (70. Ruda), Tront, Szczęch - Jadach (88. Gaszka), Szczepan (26. Caniboł).

Luniz dnia czerwiec 17 2017 18:55:54 2 Komentarzy · 3076 Czytań · Drukuj