Gości Online: 5

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
Znicz Pruszków - GKS Jastrzębie 4:2 (1:2)
Znicz PruszkówJastrzębie prowadziło do 70. minuty, ale finisz gospodarzy był piorunujący.

W pierwszej połowie Znicz zupełnie oddał pole naszej drużynie. To, że tak szybko objął prowadzenie, było raczej dziełem przypadku niż presji wywieranej na drużynie Jastrzębia. Zresztą jastrzębianie szybko wyrównali. Po zamieszaniu w polu karnym zrobił to Robert Żbikowski. Nasz zespół poszedł za ciosem. Zyskał przewagę na boisku dzięki większej sile fizycznej i dojrzałości swoich piłkarzy oraz sprzyjającemu wiatrowi. Drugi gol padł po półgodzinie gry. Znów zdobył go Żbikowski. Sprytnie ograł obrońcę Znicza w polu karnym i strzelił bez zastanowienia. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od Igora Lewczuka i przelobowała Jarosława Paśnika.

Od pierwszych minut drugiej połowy pruszkowianie ruszyli do odrabiania strat. Strzelali z dystansu (teraz to oni grali z wiatrem), próbowali akcji skrzydłami. Byli jednak bardzo bliscy straty bramki. W 70. min Jarosław Paśnik wybił piłkę wprost pod nogi Mariusza Adaszka. Pomocnik Jastrzębia nie trafił jednak do pustej bramki. Był to kluczowy moment meczu. Minutę później Znicz wyrównał. - Nie rozumiem tego, dlaczego czterech moich zawodników stało zupełnie zaskoczonych - żalił się szkoleniowiec GKS-u Piotr Rzepka.

Piłkarze Znicza poszli za ciosem i zdobyli jeszcze dwa gole. - To zespół pełen fantazji. Nie kalkuluje i jak widzi, że ktoś robi na boisku dziwne rzeczy, to natychmiast to wykorzystuje - chwalił Rzepka.

Znicz: Paśnik - Maciej Rybaczuk, Piotrowski, Lewczuk, Januszewski - Mikołaj Rybaczuk (59. Herman), Zawistowski (59. Grzeszczyk), Osoliński, Kaczmarek (67. Nwaogu) - Lewandowski Ż, Wiśniewski.

GKS: Kafka - Pielorz, Jędrzejczyk Ż (74. Rusinek), Ciemięga, Bednarek - Foszmańczyk, Adaszek, Grabczyński, Małkowski (59. Woźniak) - Narwojsz (80. Pontus), Żbikowski.

Sędziował: Paweł Płoskonka (Kraków)

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Wypowiedzi pomeczowe:

Po przerwie nie mieliśmy nic do stracenia. W pierwszej połowie przeszkadzał nam wiatr. Cieszę się, że się odblokowałem. Gdy zdobyliśmy wyrównującą bramkę czułem, że wygramy mówił szczęśliwy Lewandowski.

W pierwszej połowie nie poznawałem mojego zespołu. Chyba znowu czuli presję kibiców. W szatni przypomniałem jednak moim podopiecznym, że Jastrzębie przegrywało u siebie 1:3 z Pelikanem i wygrało 4:3. Udowodniliśmy, że też potrafimy tak zagrać mówił trener Znicza Leszek Ojrzyński.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że po przerwie Znicz się na nas rzuci. Do 70. minuty wszystko było jednak pod kontrolą. Po wyrównującej bramce gospodarze zaczęli grać z fantazją. Moi obrońcy wyglądali na bardzo przestraszonych. Gracze Znicza nie kalkulowali i praktycznie każda ich akcja mogła się skończyć bramką stwierdził opiekun GKS Piotr Rzepka.

irish dnia września 20 2007 17:30:38 · Drukuj

23 paĹşdziernika 2020, Tychy, 18:00
GKS Tychy - GieKSa 3:1 (2:0)
1:0 Bartosz Biel '11
2:0 Oskar Paprzycki '24
2:1 Daniel Rumin '84
3:1 Dominik Połap '90
4 listopada, Wodzisław Śl., 12:30