Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Szombierki Bytom 3:2 (1:0)
Szombierki Bytom
Gdyby nie te ostatnie minuty niedzielnego spotkania z Szombierkami Bytom, to moglibyśmy mówić o niemal wzorcowym występie piłkarzy GieKSy. Tym niemniej - najważniejsze są trzy punkty, które w obliczu walki o utrzymanie w III lidze są po prostu bezcenne!

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza byli drużyną znacznie lepszą i rezultat, który utrzymywał się do 87. minuty i tak był najniższym wymiarem kary dla rywali. Festiwal strzelecki rozpoczął Wojciech Caniboł, który w 31. minucie dobił uderzenie Dawida Weisa. Rezultat podwyższył w 64. minucie obrońca Szombierek, który pechowo wpakował piłkę do siatki po centrze z rzutu wolnego. Chwilę później powinno być już 3:0, jednak Kamil Jadach po wymanewrowaniu bramkarza gości trafił w słupek. Co się odwlecze, to "Carlosowi" nie uciecze i w 79. minucie mieliśmy na tablicy 3:0 po znakomitym podaniu Weisa. W samej końcówce pewni swego jastrzębianie pozwolili Szombierkom na nieco więcej, w efekcie czego bezrobotny przez większość spotkania Grzegorz Drazik dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Po drugim trafieniu dla bytomian sędzia zakończył mecz i cenne trzy punkty zostały przy Harcerskiej. Mimo to trener Skrobacz miał spore pretensje do swoich podopiecznych o tę niefrasobliwą końcówkę.

Teraz przed GieKSą dwa wyjazdy. W środę jastrzębianie zmierzą się w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski z MKS Lędziny, a w kolejny weekend zagrają kolejny niezwykle ważny ligowy mecz w Chorzowie z rezerwami Ruchu.

15 maja 2016, Jastrzębie Zdrój, 16:00
1:0 Wojciech Caniboł '31
2:0 Mateusz Lebek '64 (samobójcza)
3:0 Kamil Jadach '79
3:1 Jacek Jarnot '87
3:2 Jacek Jarnot '90 (karny)

GKS Jastrzębie: Drazik - Kulawiak, Pacholski, Szymura, Zajączkowski - Ali (67. Szczęch), Musioł (89. Gorzała), Tront, Weis - Caniboł (90. Dudziński), Jadach (80. Szczepan).

Szombierki Bytom: Maścibrzuch - Skrzypiński (46. Krzykawski), Urbaniak, Stefaniak, Staszowski - Cybul, Stokłosa (83. Cieszyński), Kuliński, Filauer (66. Rybak) - Lebek, Majsner (74. Jarnot).