Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
Grunwald Ruda Śląska - GKS Jastrzębie 1:3 (0:1)
Grunwald Ruda Śląska
Piłkarze GKS Jastrzębie zdobyli cenne trzy punkty w Rudzie Śląskiej. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika zasłużenie pokonali ekipę Grunwaldu Ruda Śląska 3:1 i przynajmniej przez dwie godziny po ostatnim gwizdku sędziego będą cieszyć się z lokaty na najniższym stopniu ligowego podium! O 15:00 zakończą się bowiem kolejne mecze 13. kolejki spotkań III ligi opolsko-śląskiej i w efekcie tabela ulegnie niewielkim zmianom.

Jastrzębianie mogli objąć prowadzenie już w 36. minucie, ale po akcji Kamila Jadacha i Dawida Weisa podanie tego ostatniego do Daniela Szczepana na czystą pozycję przeciął obrońca rywali. Cztery minuty później nie było już wątpliwości i Adrian Kopacz po asyście Oskara Mazurkiewicza otworzył wynik spotkania. Druga bramka dla GieKSy padła już w 30. sekundzie drugiej odsłony, gdy po fatalnym błędzie marokańskiego bramkarza gospodarzy Mohameda Lamliha piłkę przejął Szczepan i posłał ją do pustej bramki. Kilka minut później Grunwald zdołał za sprawą Szymona Cicheckiego zdobyć wprawdzie kontaktowego gola, ale "kropkę nad i" postawił w 67. minucie Kamil Gorzała, zdobywając gola strzałem z rzutu rożnego, przy którym ponownie nie popisał się Lamlih.

Kolejnym ligowym rywalem GieKSy będzie za tydzień przy Harcerskiej Pniówek Pawłowice. Zanim jednak podopieczni Łukasika zmierzą się z tym przeciwnikiem, będą musieli powalczyć w środę o 18:00 (przy jupiterach) na Stadionie Miejskim z Granicą Ruptawa o finał podokręgowego Pucharu Polski.

31 października 2015, Ruda Śląska, 11:00
0:1 Adrian Kopacz '40
0:2 Daniel Szczepan '46
1:2 Szymon Cichecki '53
1:3 Kamil Gorzała '67

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Fredyk, Wolek, Sikora, Szczypior - Cichecki, Kowalski (64. Jagodziński), Brzozowski, Cymański (46. Kiepura) - Stanisławski, Chwastek.

GKS Jastrzębie: Drazik - Mazurkiewicz (85. Lorenc), Pacholski, Szymura, Zajączkowski (72. Kulawiak) - Kopacz (62. Szczęch), Gorzała, Staniczek, Weis - Szczepan, Jadach (76. Caniboł).

sędzia: Szymon Skowroński (Tychy)