Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 0:2 (0:0)
Polonia Bytom
W sobotni wieczór w hicie 27. kolejki III ligi opolsko-śląskiej piłkarze GieKSy przegrali przy oświetlonej jupiterami Harcerskiej z Polonią Bytom 0:2. Bohaterów tego spotkania było dwóch. Pierwszym był strzelec obu goli dla gości, Michał Zieliński, który pojawił się na murawie w 71. minucie. Na miano drugiego zasłużył natomiast arbiter Wojciech Białowąs z Opola, który w 83. minucie podyktował dla Polonistów mocno kontrowersyjną jedenastkę.

Sobotnie spotkanie, obserwowane przez spore grono fanów z Jastrzębia, Bytomia i Żywca (sympatycy miejscowego Górala są zaprzyjaźnieni z Polonistami), bez wątpienia było meczem walki, ale do rangi porywającego widowiska sporo brakowało. Oba zespoły podeszły do siebie z wielkim respektem i w efekcie przez długi czas obaj bramkarze byli bezrobotni. Jastrzębianie mogli otworzyć wynik na początku drugiej odsłony, gdy Kamil Duda obił słupek bramki Marcina Michalaka. Najbardziej brzemienna w skutkach sytuacja miała jednak miejsce w 83. minucie, kiedy to sędzia zdecydował o rzucie karnym dla bytomian. W odległości kilku metrów od piłki jeden z zawodników gości został rzekomo sfaulowany przez Tomasza Lorenca (obrońca gospodarzy istotnie "dotknął" przeciwnika ręką; jeżeli jednak takie sytuacje kwalifikują się na rzut karny, to w każdym spotkaniu powinno być ich co najmniej kilka) i arbiter wskazał na "wapno". Stały fragment gry na gola zamienił Michał Zieliński, który trzy minuty później ustalił wynik w efekcie błyskawicznej kontry po tym, jak jastrzębianie rzucili się do odrabiania strat. Jednym z innych godnych do odnotowania wydarzeń jest z kolei powrót na boisko Wojciecha Caniboła, który jeszcze kilka dni temu niemal szykował się na stół operacyjny...

Za tydzień nasz zespół zagra na wyjeździe z Odrą Opole. Jak zaznaczył po meczu trener Grzegorz Łukasik, jego podopieczni postarają się "zagrać" dla Polonii i urwać liderowi punkty.

18 kwietnia 2015, Jastrzębie Zdrój, 19:00
0:1 Michał Zieliński '83 (karny)
0:2 Michał Zieliński '86

GKS Jastrzębie: 12. Grzegorz Drazik - 2. Tomasz Lorenc, 9. Kamil Duda, 17. Kamil Szymura, 18. Damian Zajączkowski - 5. Adrian Kopacz, 7. Kamil Gorzała, 20. Damian Tront, 27. Oskar Mazurkiewicz (46. 11. Dominik Szczęch) - 24. Dawid Weis (74. 6. Wojciech Caniboł), 8. Kamil Jadach. Trener - Grzegorz Łukasik.

Polonia Bytom: 12. Marcin Michalak - 7. Robert Trznadel, 19. Jacek Broniewicz, 3. Mariusz Malec, 5. Krzysztof Michalak - 25. Kamil Banaś (62. 8. Kamil Mańkowski), 18. Łukasz Grube, 23. Marcin Lachowski (71. 77. Michał Zieliński), 11. Adrian Krysian (76. 20. Rafał Sadowski) - 21. Bartłomiej Setlak, 9. Dawid Cempa (88. 16. Mariusz Holik). Trener - Jacek Trzeciak.

żółte kartki: Lorenc, Zajączkowski - Cempa, Michalak, Setlak, Trznadel
sędzia: Wojciech Białowąs (Opole)
widzów: 1.700