Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Skalnik Gracze 2:0 (1:0)
Skalnik Gracze
Piłkarze GieKSy odnieśli w Wielką Sobotę trzecie wiosenne ligowe zwycięstwo z rzędu. Po pokonaniu Grunwaldu Ruda Śląska i Małejpanwii Ozimek podopieczni Grzegorza Łukasika wygrali 2:0 z zajmującym ostatnią lokatę w tabeli III ligi opolsko-śląskiej Skalnikiem Gracze.

Mecz nie był wielkim widowiskiem, a grający w nowych strojach jastrzębianie (zielone koszulki z żółtymi numerami, czarne spodenki, zielone getry) najwyraźniej założyli sobie zwycięstwo najmniejszym możliwym nakładem sił. Spotkanie rozpoczęło się niemal kwadrans po jedenastej z uwagi na spóźnienie gości, którzy mieli pewne problemy na trasie. Początek był obiecujący, ponieważ już w 3. minucie strzał Kamila Jadacha minimalnie minął spojenie bramki Grzegorza Bąka. Potem jednak tempo meczu znacznie spadło. W 16. minucie formę golkipera rywali sprawdził Adrian Kopacz, ale Bąk ponownie był na posterunku. Skalnik, widząc słabszą dyspozycję faworyta, poczuł szansę na zdobycz punktową i w 30. minucie Grzegorz Drazik efektowną robinsonadą wybronił świetne uderzenie Dawida Płazy z rzutu wolnego. Sytuacja nieco przebudziła gospodarzy, którzy niedługo potem objęli prowadzenie za sprawą Dawida Weisa. Skrzydłowy GieKSy niezbyt mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce obok zdezorientowanego Bąka. W drugiej odsłonie znów niewiele się działo. W 51. minucie Piotr Pacholski próbował szczęścia uderzeniem z dystansu, jednak futbolówka minimalnie minęła słupek bramki przeciwników. Chwilę później brutalnym zagraniem popisał się Piotr Kozłowski, który "wjechał" w Drazika. Golkiper GieKSy przez kilka minut nie podnosił się z murawy, ale na szczęście uraz okazał się niegroźny. Po godzinie gry aura postanowiła chyba ukarać piłkarzy za poziom spotkania i przy Harcerskiej mocno sypnęło śniegiem. W 69. minucie Dawid Weis powinien był zdobyć swojego drugiego gola, ale nie potrafił skutecznie dołożyć nogi do dośrodkowania Jadacha i wbić piłki do pustej bramki. Sześć minut później Jadach wziął na siebie ciężar gry i zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów sam wykonał wyrok na Bąku, uderzając z ostrego kąta w długi róg. Dwubramkowe prowadzenie praktycznie zapewniało jastrzębianom komplet punktów. W ostatnich minutach wynik podwyższyć mógł jeszcze Kamil Szymura, który dwukrotnie próbował pokonać bramkarza rywali strzałami z rzutów wolnych, a już w doliczonym czasie gry Grzegorz Bąk sobie tylko znanym sposobem uratował swój zespół przed stratą trzeciej bramki po akcji Jadacha. Ostatecznie jastrzębianie zasłużenie, choć mało efektownie, zwyciężyli 2:0.

Za tydzień nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze. Mecz ten rozegrany zostanie na głównym stadionie przy ul. Roosevelta bez udziału kibiców z Jastrzębia. Natomiast 14 kwietnia podopieczni Grzegorza Łukasika nadrobią zaległość z Czańca.

4 kwietnia 2015, Jastrzębie Zdrój, 11:11
1:0 Dawid Weis '39
2:0 Kamil Jadach '75

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik - 2. Tomasz Lorenc, 4. Piotr Pacholski (84. 32. Kacper Kawula), 17. Kamil Szymura, 18. Damian Zajączkowski (67. 27. Oskar Mazurkiewicz) - 5. Adrian Kopacz (84. 16. Dominik Kulawiak), 13. Tomasz Musioł, 7. Kamil Gorzała, 24. Dawid Weis - 8. Kamil Jadach, 10. Bartosz Hajczuk (67. 9. Kamil Duda). Trener - Grzegorz Łukasik.

Skalnik Gracze: 12. Grzegorz Bąk - 18. Wojciech Bojar (55. 9. Zygmunt Bąk), 15. Piotr Ficoń, 2. Julian Sekunda, 17. Tomasz Kowalczyk - 3. Radosław Parada, 21. Oliwer Studenny, 8. Dawid Płaza, 10. Grzegorz Maryszczak (82. 6. Mateusz Płaza) - 16. Łukasz Mroziński, 4. Piotr Kozłowski (74. 10. Michał Wasilewski). Trener - Grzegorz Kutyła.

sędzia: Marcin Zientek (Strzelce Opolskie)
żółte kartki: Kozłowski, Kowalczyk, Wasilewski (Skalnik)

Luniz dnia kwiecień 04 2015 13:44:29 0 Komentarzy · 1195 Czytań · Drukuj