Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Swornica Czarnowąsy 1:1 (0:0)
Swornica Czarnowąsy
To na pewno nie tak miało być. W Święto Niepodległości piłkarze GKS Jastrzębie, według oczekiwań swoich sympatyków, powinni byli wygrać lekko, łatwo i przyjemnie. Niestety, ekipa Swornicy Czarnowąsy po raz kolejny udowodniła, że nie można jej lekceważyć, o czym wcześniej przekonali się zawodnicy Odry Opole i Rekordu Bielsko-Biała.

Goście wykazali się sportowym charakterem, gdyż od 49. minuty grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Marcela Surowiaka, a mimo to nie tylko nie złożyli broni, ale niecałe 20 minut później wyszli na prowadzenie. Tylko zimnej krwi Adriana Kopacza (po raz kolejny) jastrzębianie zawdzięczają, że nie powtórzył się scenariusz z przegranego spotkania z LKS Czaniec. W najbliższy weekend nasz zespół zagra na wyjeździe z Górnikiem Wesoła, a 22 listopada w ostatnim ligowym meczu w tym roku podejmie BKS Stal Bielsko-Biała.

Najciekawsze sytuacje spotkania GKS Jastrzębie - Swornica Czarnowąsy:

Pierwsza połowa:
11. minuta - Dobrze ustawiony Tomasz Jaworski otrzymuje piłkę na wolne pole, ale jego uderzenie z ostrego kąta pewnie broni Grzegorz Drazik.
18. minuta - Kamil Jadach świetnym podaniem w uliczkę obsłużył Wojciecha Caniboła, ale jego strzał z kilkunastu metrów Krzysztof Stodoła wybija na róg.
23. minuta - Wojciech Caniboł powinien był otworzyć wynik meczu po dobrej centrze Dawida Weisa. Niestety, zabrakło mu kilku centymetrów, aby wpakować piłkę do siatki.
42. minuta - Dawid Weis próbuje dośrodkowania, ale w efekcie wychodzi mu bardzo dobry strzał i Krzysztof Stodoła w ostatniej chwili przenosi piłkę nad poprzeczką.
45. minuta - Wojciech Caniboł mocno uderzył z szesnastu metrów, jednak i tym razem Krzysztof Stodoła broni, choć na raty.

Druga połowa:
49. minuta - Szarżującego Kamila Jadacha nieprzepisowo przed polem karnym zatrzymuje kopnięciem Marcel Surowiak. Sędzia Sławomir Smaczny nie ma wątpliwości i wyrzuca winowajcę z boiska. Swornica gra w dziesiątkę, ale przez kolejny kwadrans GieKSa nie potrafi wykorzystać tej przewagi.
61. minuta - W świetnej sytuacji schodzący z lewej strony Dawid Weis uderza obok słupka.
64. minuta - Ostry faul Kamila Gorzały na grającym trenerze gości, Wojciechu Scisło. Na szczęście tylko żółta kartka dla byłego kapitana GieKSy. Mogło być znacznie gorzej. Poszkodowany wraca na boisko po opatrzeniu przez masażystę.
67. minuta - Gol dla Swornicy. Po dokładnym dośrodkowaniu piłkę do bramki bardzo dobrym strzałem głową skierował Mateusz Jędrzejczyk. Niespodziewany obrót wydarzeń.
72. minuta - Kamil Gorzała próbował szczęścia strzałem z dystansu. Krzysztof Stodoła popisuje się efektowną robinsonadą.
78. minuta - W doskonałej sytuacji wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Dominik Szczęch trafia w słupek. Notabene - Szczęch parokrotnie otrzymał piłkę na swoim prawym skrzydle, ale z zupełnie niezrozumiałych powodów nie ruszył z nią wzłuż linii bocznej, ale "pchał się" do środka, gdzie najczęściej ją tracił.
82. minuta - Gol dla GKS Jastrzębie. Po ładnej akcji Kamila Jadacha, który dośrodkował z lewej strony piłkę w siatce rywali umieścił niezawodny Adrian Kopacz.
85. minuta - W zamieszaniu podbramkowym piłka trafia do stojącego na piątym metrze Bartosza Hajczuka, który marnuje okazję sam na sam z Krzysztofem Stodołą. Do końca meczu GieKSa nie zdołała stworzyć sobie równie dobrej szansy do wyjścia na prowadzenie.

Trener Grzegorz Łukasik na gorąco ocenił spotkanie. - Drugi raz z rzędu mam niedosyt jeżeli chodzi o wynik końcowy. Faktem jest, że pierwsza połowa nie zachwyciła i na pewno nie miała prawa kibiców zadowolić. Aczkolwiek Wojtek Caniboł miał dwie doskonałe sytuacje, raz sam na sam, raz praktycznie nawet na pustą bramkę i nie wykorzystał ich. W drugiej połowie, kiedy wydaje się, że powinniśmy przejąć inicjatywę i budować korzystny wynik, to dostajemy gola. Podnieśliśmy się wprawdzie, ale szkoda niewykorzystanych sytuacji. Można rzeczywiście dzisiaj mieć do zawodników pretensje. Był słupek, szansę miał Bartek Hajczuk. Było kilka okazji, gdzie rzeczywiście można było wygrać. Szkoda, bo te punkty są bezcenne, szczególnie że nasi przeciwnicy przegrali i można było pójść w górę w tabeli. Ale taka jest piłka. Było nas o jednego więcej, a przegrywaliśmy. Trzeba się cieszyć z tego jednego punktu, choć trzeba powiedzieć, że dziś straciliśmy bardziej dwa, podobnie jak z Rekordem. Myślę, że stać nas było dziś na zwycięstwo - powiedział trener GieKSy.

11 listopada 2014, Jastrzębie Zdrój, 13:00
0:1 Mateusz Jędrzejczyk '67
1:1 Adrian Kopacz '82

GKS Jastrzębie: 12. Grzegorz Drazik - 3. Tomasz Kocerba (20. 2. Tomasz Lorenc), 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 18. Damian Zajączkowski (68. 10. Bartosz Hajczuk) - 5. Adrian Kopacz, 20. Damian Tront, 7. Kamil Gorzała, 24. Dawid Weis - 6. Wojciech Caniboł (65. 11. Dominik Szczęch), 8. Kamil Jadach. Trener - Grzegorz Łukasik.

Swornica Czarnowąsy: 1. Krzysztof Stodoła - 19. Marcel Surowiak, 6. Filip Szampera, 18. Daniel Szynklarz, 15. Przemysław Tęczar (41. 5. Damian Filla) - 3. Mateusz Jędrzejczyk, 9. Tomasz Jaworski, 20. Tomasz Suchecki, 11. Filip Sikorski - 7. Michał Bednarski (74. 17. Grzegorz Benedyk), 9. Wojciech Scisło. Trener - Wojciech Scisło.

sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom)
żółta kartka: Kamil Gorzała, Adrian Kopacz
czerwona kartka: Marcel Surowiak '49