Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Wisła Ustronianka 9:1 (5:0)
Wisła Ustronianka
W inaugurującym rundę wiosenną meczu piłkarze GieKSy zdeklasowali Wisłę Ustroniankę 9:1, strzelając pierwszego gola już w 33. sekundzie od pierwszego gwizdka sędziego. Jastrzębianie zwiększyli tym samym dystans dzielący ich od Iskry Pszczyna, która przegrała u siebie z Krupińskim Suszec. Za tydzień w Jastrzębiu gościć będziemy Fortecę Świerklany.

Spotkanie z Wisłą Ustronianką miało dać wszystkim przy Harcerskiej odpowiedź, czy liczne opinie o najlepszych od lat przygotowaniach do rundy wiosennej nie mijają się z prawdą. No i chyba nie można mieć wątpliwości. Wprawdzie rywal zimą mocno odmłodził skład, ale taki pogrom, urządzony czwartej drużynie minionego sezonu, musiał dać do myślenia pozostałym ekipom w naszej lidze. A przecież trzeba jednak pamiętać, że i w naszej drużynie nie brakowało nowej, młodej krwi.

Na pierwszego gola w 2014 roku kibice GieKSy musieli czekać zaledwie 33 sekundy. Niektórzy nie zdążyli jeszcze zagrzać miejsc na trybunach, a powracający do Jastrzębia po kilkuletnich wojażach wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Dawid Weis otworzył wynik spotkania, wykorzystując celne podanie Adriana Kopacza. W 4. minucie mogło być już 2:0, jednak po dośrodkowaniu Damiana Tronta główka Wojciecha Caniboła o centymetry minęła słupek bramki Andrzeja Kawuloka. W 13. minucie bramkarza gości już nic nie uratowało. Kamil Gorzała zabrał się z piłką, podał do Caniboła, ten szybko oddał futbolówkę koledze na wolną pozycję, a popularny „Gorzi” podwyższył prowadzenie gospodarzy. Przegrywająca 0:2 Wisła Ustronianka nie miała już nic do stracenia, ale tego dnia nie była w stanie zagrozić GieKSie. Dopiero w 15. minucie goście zdołali przedrzeć się pod bramkę Mateusza Deege, ale ten bez większych problemów wybronił strzał z dystansu. Siedem minut później ponownie bohaterem akcji byli Gorzała i Caniboł, jednak po uderzeniu tego ostatniego piłka trafiła w poprzeczkę. W 25. minucie „Cani” w końcu trafił. Jastrzębianie zaprezentowali w polu karnym Wisły prawdziwą tiki-takę, rozklepując obronę rywala serią szybkich podań, a wyrok wykonał właśnie Caniboł. Wysoki wynik uspokoił sytuację na boisku, ale strzelec trzeciego gola wciąż wykazywał wielką ochotę do gry i do końca pierwszej połowy ukłuł jeszcze dwukrotnie, zapisując na swoje konto tym samym klasycznego hattricka. W 36. minucie „Cani” uprzedził Kawuloka po dośrodkowaniu Tronta i było 4:0. Pięć minut później po ładnej indywidualnej akcji Weisa Caniboł dobił jego strzał z bliskiej odległości i ustalił rezultat do przerwy na 5:0.

W przerwie w szatni Wisły na pewno nie było wesoło, a szkoleniowiec gości dokonał dwóch zmian w swojej drużynie. Niewiele to jednak przyjezdnym pomogło, choć przynajmniej zdobyli honorowego gola. Po kwadransie drugiej odsłony nieco ospale grających wówczas gospodarzy przebudził Michał Pietraczyk, który ładnie zachował się w polu karnym jastrzębian i pokonał Mateusza Deege. GieKSa podziękowała rywalom za opamiętanie zaledwie kilkadziesiąt sekund później, gdy świetnie na czystą pozycję podał nie kto inny, jak Caniboł, a Adrian Kopacz dopełnił formalności. Po tej bramce trener Grzegorz Łukasik zdecydował się na pierwsze zmiany, ściągając z murawy przy głośnym aplauzie trybun Caniboła i Weisa, a wprowadzając Patryka Dudzińskiego i Dominika Szczęcha. Rezultat 6:1 utrzymał się do 73. minuty, kiedy po rzucie rożnym Gorzały siódmego gola dla GieKSy zdobył strzałem głową w krótki róg Kamil Jadach. Dziewięć minut później Kawulok skapitulował po raz ósmy, tym razem za sprawą Patryka Dudzińskiego. „Kaszalot” dostał podanie na czystą pozycję, pociągnął z piłką kilkanaście metrów, po czym założył siatkę bramkarzowi Wisły i było 8:1. W 86. minucie powinna była wpaść dziewiąta bramka, ale Kamil Szymura w idealnej sytuacji postanowił podać do jeszcze lepiej ustawionego Damiana Zajączkowskiego i goście jakoś się wybronili. Ale wyroku losu i tak nie odwrócili, gdy w samej końcówce rezultat ustalił ładnym strzałem z ostrego kąta debiutujący w naszej drużynie Dominik Szczęch.

Takiej inauguracji niewielu się spodziewało. Piłkarze GKS Jastrzębie rozjechali przeciwnika, który zaledwie dziewięć miesięcy temu pozbawił ich gry w barażach o trzecią ligę. Sztab trenerski najwyraźniej wykonał zadanie w stu procentach i oby kolejne spotkania to potwierdziły. Już dziś GieKSa ma sześć punktów przewagi nad wiceliderem z Pszczyny, który został rozgromiony przez Krupińskiego Suszec. Za tydzień jastrzębianie podejmą u siebie Fortecę Świerklany. Powtórka z soboty pożądana.

22 marca 2014, Jastrzębie Zdrój, 15:00
GKS 1962 Jastrzębie - Wisła Ustronianka 9:1 (5:0)
1:0 Dawid Weis '1
2:0 Kamil Gorzała '13
3:0 Wojciech Caniboł '25
4:0 Wojciech Caniboł '36
5:0 Wojciech Caniboł '41
5:1 Michał Pietraczyk '60