Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Podlesianka Katowice 6:0 (2:0)
Podlesianka Katowice
Pierwsze ligowe spotkanie GieKSy przed jastrzębską widownią nie rozczarowało zgromadzonych przy Harcerskiej kibiców. Nasza drużyna pewnie pokonała beniaminka Podlesiankę Katowice, po raz drugi w tym sezonie aplikując rywalom sześć goli. Kolejne trafienia na swoje konto zapisali Patryk Dudziński, Kamil Gorzała, Kamil Jadach i Tomasz Kocerba. Premierową bramkę w rozgrywkach ligowych zaliczył natomiast Tomasz Musioł. Kolejne spotkanie podopieczni Grzegorza Łukasika zagrają w Żywcu, z tamtejszym Góralem. Mecz zaplanowano na sobotę, 7 września.

O tym, że Podlesianka nie jest słabym zespołem, przekonywały jej remisy z Wisłą Ustronianką i Górnikiem Pszów. Pierwsza z tych drużyn zajęła w minionym sezonie lokatę w czołówce tabeli. Z kolei beniaminek z Pszowa niespodziewanie jest na czwartym miejscu po rozgromieniu AKS Mikołów oraz pokonaniu silnego Górala Żywiec i solidnej na własnym boisku Unii Racibórz. Niestety dla ekipy z Podlesia, trafiła ona na piłkarzy GKS Jastrzębie, którzy wcześniej rozbili wspomniane zespoły z Pszowa i Wisły. Wysokie zwycięstwo z kolejnym rywalem udowadnia, że podopieczni Grzegorza Łukasika prezentują obecnie poziom wyższy niż czwartoligowy, o czym świadczy również tabela południowej grupy III ligi opolsko-śląskiej, gdzie prowadzi Rekord Bielsko-Biała przed BKS Stal Bielsko-Biała, LKS Czaniec (zwycięzca IV ligi sprzed roku, który wczoraj wygrał w Wodzisławiu 4:0) oraz Nadwiślanem Góra.

Początek pierwszej połowy sobotniego meczu mógł nieco zaskakiwać. Piłkarze GieKSy nie sprawiali wrażenia zespołu, który osiągnie tak wysokie zwycięstwo, a i rywale z Katowic dobrze się bronili. Przełamanie nastąpiło w 14. minucie, kiedy to Damian Tront o mały włos nie pokonał Kamila Bartkiewicza strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Od tej chwili jastrzębianie uzyskiwali coraz większą przewagę, czego efektem było otwarcie wyniku w 24. minucie, gdy Patryk Dudziński zdobył gola po błędzie obrony gości. Chwilę później mogło być 2:0, ale napastnicy GieKSy nie wykorzystali kompletnego zagubienia się defensywy i bramkarza Podlesianki. W 29. minucie po dośrodkowaniu Tronta głową minimalnie obok słupka strzelał Kamil Szymura. Prowadzenie nieco uspokoiło tempo gry gospodarzy, stąd na kolejną bramkę kibice musieli nieco poczekać. W 42. minucie po ładnej akcji i przytomnym podaniu Dudzińskiego piłkę na wolnym polu otrzymał Kamil Gorzała i spokojnym lobem umieścił futbolówkę obok zdezorientowanego Bartkiewicza.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia ekipy gospodarzy. Nie minęło kilkadziesiąt sekund od pierwszego gwizdka sędziego, a po pięknym strzale Kamila Jadacha z narożnika pola karnego piłka wpadła w okienko bramki Podlesianki. GieKSa nie zadowoliła się wysokim prowadzeniem i wciąż nacierała. W 51. minucie Bartkiewicz miał ogromne szczęście, gdy po efektownej dwójkowej akcji Patryka Dudzińskiego i Bartosza Hajczuka piłka nie wpadła do jego bramki. Nie cieszył się jednak długo, gdyż chwilę później po rzucie rożnym piłka po strzale głową Tomasza Kocerby przełamała jego dłonie. Cztery do zera. Wysokie prowadzenie wyraźnie uspokoiło grę jastrzębian. W tej sytuacji trener Grzegorz Łukasik postanowił zmienić... bramkarza. Tym samym swój ponowny debiut w GieKSie zaliczył Mateusz Deege, który, podobnie jak Grzegorz Drazik, zachował czyste konto. Gospodarze oddali nieco inicjatywę przeciwnikom, czego efektem była ładna akcja z 66. minuty, kiedy to po silnym strzale Krzysztofa Michalskiego piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki GieKSy. Sytuacja ta nieco przebudziła jastrzębian, którzy w 74. minucie za sprawą Tomasza Musioła zdobyli piątego gola. "Kropkę nad i" postawił w doliczonym czasie gry niezwykle aktywny tego dnia Patryk Dudziński. Popularny Kaszalot na raty pokonał Bartkiewicza, po czym wykazał się... nieważne czym i z radości zdjął spodenki. Ustalił tym samym wynik meczu na 6:0 i jednocześnie otrzymał żółtą kartkę.

Rezultat odzwierciedlił różnicę klas pomiędzy obiema drużynami. To trzecie bardzo wysokie zwycięstwo naszej drużyny w tym sezonie. Za tydzień podopieczni trenera Grzegorza Łukasika zagrają na wyjeździe z Góralem Żywiec.

31 sierpnia 2013, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Podlesianka Katowice 6:0 (2:0)
1:0 Patryk Dudziński '24
2:0 Kamil Gorzała '42
3:0 Kamil Jadach '46
4:0 Tomasz Kocerba '52
5:0 Tomasz Musioł '74
6:0 Patryk Dudziński '90

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik (57. 26. Mateusz Deege) - 4. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 17. Kamil Szymura, 3. Tomasz Kocerba (62. 2. Tomasz Lorenc) - 20. Damian Tront, 5. Adrian Kopacz (67. 13. Tomasz Musioł), 10. Bartosz Hajczuk, 7. Kamil Gorzała - 16. Patryk Dudziński, 8. Kamil Jadach (74. 18. Paweł Gryta). Trener - Grzegorz Łukasik.