Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Gwarek Ornontowice 1:2 (0:1)
Gwarek Ornontowice
Awans do III ligi oddala się coraz bardziej. W dniu dzisiejszym piłkarze GieKSy przegrali z niżej notowanym Gwarkiem Ornontowice 1:2. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika zagrali poniżej swoich możliwości. Gole dla gości zdobyli: Andrzej Niewiedział i Dawid Boczar. Szczególnej urody było drugie z trafień dla Gwarka, przy którym Boczar pięknym uderzeniem z dystansu pewnie pokonał Grzegorza Drazika. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Paweł Gryta. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

W najbliższą środę GieKSa zagra w meczu na szczycie z Nadwiślanem Góra, który dziś rozgromił Jedność Przyszowice 8:0.

Nie tak wyobrażali sobie kibice GKS Jastrzębie początek czerwca. Podopieczni Grzegorza Łukasika mieli pokonać na wyjeździe z AKS Mikołów i bez większych problemów poradzić sobie z Gwarkiem Ornontowice, aby zapewnić sobie dobrą pozycję przed najważniejszym spotkaniem sezonu z Nadwiślanem Góra. Tymczasem przed tygodniem jastrzębianie stracili punkty w Mikołowie, a w sobotę niespodziewanie przegrali z niżej notowanymi piłkarzami Damiana Galei. Utrata pięciu oczek w praktyce przekleśla szanse naszej drużyny na awans do trzeciej ligi z pierwszego miejsca.

Podobnie, jak w przypadku piątkowego meczu Mołdawia - Polska, zaczęło się nieźle. W 8. minucie jastrzębianie powinni objąć prowadzenie, gdy po rzucie wolnym Kamila Gorzały bramkarza Gwarka Damiana Matrasa dwukrotnie ratował słupek przy strzałach kolejno Piotra Pacholskiego i Bartosza Hajczuka. Po kwadransie przewagi gospodarzy do głosu doszli goście. W 23. minucie Robert Metelski uderzał minimalnie obok słupka bramki Grzegorza Drazika. Na kolejną akcję kibice przy Harcerskiej musieli czekać do końcówki pierwszej odsłony. W 41. minucie przed szansą na zdobycie gola stanął Patryk Dudziński, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać Matrasa. Chwilę później, niespodziewanie dla sympatyków GieKSy, Gwarek objął prowadzenie. Po silnym uderzeniu z rzutu wolnego Drazik niepewnie interweniował, futbolówka trafiła pod nogi Andrzeja Niewiedziała, a ten nie zmarnował okazji na gola. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

Kibice gospodarzy liczyli, że po przerwie podopieczni Grzegorza Łukasika ostro wezmą się do roboty. Szkoleniowiec, który kolejne spotkanie spędził na trybunach, wprowadził do gry Kamila Dudę i Adriana Kopacza, ale zmiany te nie dały pożądanych efektów. W 50. minucie przypomniał o sobie Bartosz Hajczuk, który w efektowny sposób próbował pokonać Matrasa, ale nieczysto trafił w piłkę i wynik nie uległ zmianie. Chwilę później okazję do pokonania Drazika miał Jakub Zdrzałek, ale stojąc plecami do jastrzębskiej bramki nie dał rady podwyższyć prowadzenia gości. W 56. minucie w dobrej sytuacji do wyrównania znalazł się Kamil Duda, jednak i tym razem golkiper Gwarka nie dał się zaskoczyć. Dwanaście minut później po dośrodkowaniu Gorzały z rożnego minimalnie ponad poprzeczką uderzał główką Piotr Pacholski. Chwilę później na boisku pojawił się Dawid Boczar, który w ciągu następnych dziesięciu minut popisał się dość specyficznym osiągnięciem. W 73. minucie popisał się pięknym uderzeniem z dystansu i podwyższył prowadzenie Gwarka. Ten sam zawodnik w 79. i 81. minucie otrzymał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Grający w dziesiątkę podopieczni Galei stanęli na dwudziestym metrze i za wszelką cenę starali się utrzymać prowadzenie. Jastrzębianie ruszyli na rywali, ale zdołali strzelić jedynie honorowego gola. W 84. minucie w zamieszaniu pod bramką Matrasa rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył Paweł Gryta. Do końca spotkania piłkarze GieKSy nie zdołali stworzyć sobie już żadnej stuprocentowej okazji. Porażka 1:2 była bardzo gorzką pigułką dla kibiców z Harcerskiej, którzy liczyli na podjęcie walki o awans z Nadwiślanem Góra. W wyniku straty pięciu punktów szanse na dogonienie rywali z Góry są jedynie matematyczne.

8 czerwca 2013, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Gwarek Ornontowice 1:2 (0:1)
0:1 Andrzej Niewiedział '42
0:2 Dawid Boczar '73
1:2 Paweł Gryta '84

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik - 3. Tomasz Kocerba, 4. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 2. Tomasz Lorenc - 7. Kamil Gorzała, 20. Damian Tront, 10. Bartosz Hajczuk, 13. Tomasz Musioł (46. 9. Kamil Duda) - 16. Patryk Dudziński (46. 5. Adrian Kopacz), 18. Paweł Gryta. Trener - Robert Zapała.

Gwarek Ornontowice: 90. Damian Matras - 14. Mateusz Rajca, 20. Marcin Jurecki, 2. Krzysztof Ferensztajn, 5. Paweł Drapała - 17. Robert Metelski, 3. Grzegorz Tomecki (90. 6. Artur Ludwig), 9. Jakub Zdrzałek (70. 10. Dawid Boczar), 13. Patryk Sikora - 11. Andrzej Niewiedział (76. 7. Patrycjusz Botor), 29. Tomasz Leszczyński. Trener - Damian Galeja.

żółte kartki: Gorzała, Gryta, Duda - Metelski, Sikora, Ferensztajn, Boczar, Tomecki