Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica 2:1 (1:1)
Drzewiarz Jasienica
Tym meczem piłkarze GieKSy bez wątpienia zasłużyli na miano prawdziwych sportowych walecznych serc. Podopieczni Grzegorza Łukasika po 10 minutach przegrywali 0:1 po rzucie karnym podyktowanym za faul Piotra Pacholskiego na Łukaszu Radomskim. O ile samo przewinienie naszego obrońcy raczej nie może budzić wątpliwości, o tyle decyzja sędziego, co do ukarania Pacholskiego czerwoną kartką była mocno kontrowersyjna. Co więcej, arbiter z Katowic wyrzucił na trybuny trenera Łukasika. Mimo gry w osłabieniu jastrzębianie zdołali doprowadzić do remisu, a w 60. minucie po golu Tomasza Kocerby wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Gratulacje panowie, pokazaliście charakter. To już siódme zwycięstwo z rzędu.

W niedzielę o 17:00 nasz zespół zagra na wyjeździe z AKS Mikołów, który w czwartek niespodziewanie rozbił na wyjeździe Jedność Przyszowice 4:0.

Sobotni mecz przy Harcerskiej na długo pozostanie w pamięci kibiców GieKSy. Podopieczni Grzegorza Łukasika przez 80 minut grali w osłabieniu, byli zmuszeni odrabiać straty i mieli przeciw sobie nieciekawie dysponowanego arbitra. Jednak mimo tych przeszkód zdołali zainkasować niezwykle ważne trzy punkty. Rywal z Jasienicy nie był faworytem, ale postawił naszej drużynie wysokie wymagania.

Już w 4. minucie goście mogli prowadzić 1:0, gdy Łukasz Radomski trafił w słupek bramki Grzegorza Drazika. Jednak wcześniej sędzia nie zauważył, że piłka opuściła pole gry. Sześć minut później arbiter z Katowic najpierw dopatrzył się faulu Piotra Pacholskiego na Radomskim, a następnie, nie wiedzieć czemu, ukarał obrońcę gospodarzy czerwoną kartką. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Robert Lapczyk i pewnie pokonał Drazika. Tym samym jastrzębianie nie tylko przegrywali 0:1, ale na dodatek musieli grać w osłabieniu bez swojego czołowego defensora. W 26. minucie arbiter po raz kolejny rozgrzał kibiców GieKSy, gdy postanowił wyrzucić na trybuny trenera Grzegorza Łukasika. Szkoleniowiec gospodarzy głośno wyrażał swoje wątpliwości, co do pracy pana z gwizdkiem. Chwilę później Harcerska wreszcie miała okazję do świętowania. Kapitan Kamil Gorzała wziął na swoje barki odpowiedzialność za wynik i huknął z rzutu wolnego. Krzysztof Żerdka skapitulował, a na tablicy wyników pojawił się remis. Podrażniony stratą gola Drzewiarz rzucił się do ataku. W 30. minucie Anton Fizek z rzutu wolnego wypróbował umiejętności Grzegorza Drazika. W tej sytuacji bramkarz GieKSy spisał się na medal. Końcówka pierwszej połowy meczu należała do gości. W 40. minucie Robert Basiura mocno uderzał z dystansu. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie został zatrzymany przez Drazika. Ostatnim akordem tej części gry był zdobyty z pozycji spalonej, i tym samym nieuznany, gol dla Drzewiarza.

Po przerwie sytuacja na boisku nieco się uspokoiła, choć jeszcze w 51. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Artura Łacioka, który w idealnej okazji postanowił podawać do kolegi z drużyny, zamiast strzelać na bramkę jastrzębian. Dziesięć minut później gospodarze ostro przycisnęli. Najpierw swoją szansę miał Kamil Jadach, który uderzał wzdłuż linii bramkowej Drzewiarza. Piłka wyszła na rzut rożny, do którego tradycyjnie podszedł Kamil Gorzała. Kapitan świetnie dośrodkował, po czym futbolówkę głową do siatki skierował Tomasz Kocerba. Popularny Kocyk utonął w ramionach kolegów, a kibice na Miejskim mogli przekonać się, że ta drużyna naprawdę ma sportowy charakter. W 63. minucie po strzale wprowadzonego w drugiej połowie Patryka Dudzińskiego swoimi umiejętnościami musiał wykazać się Żerdka. Chwilę potem Mateusz Wrana minimalnie przestrzelił z wolnego. Nie minęło kilkadziesiąt sekund i gospodarze za sprawą Dudzińskiego mogli podwyższyć prowadzenie, ale Żerdka ponownie był na posterunku. W 68. minucie coraz bardziej zdenerwowani prowadzeniem grających w osłabieniu gospodarzy zawodnicy Drzewiarza bezpardonowo potraktowali Drazika, ale arbiter nie widział powodu do ukarania żadnego z nich żółtą kartką. W 76. minucie aktywny w ofensywie Kamil Jadach pokazał, że nieobce są mu silne strzały z dystansu, ale tym razem futbolówka minęła słupek bramki Jasienicy. Goście atakowali coraz bardziej rozpaczliwie, a kierowani z trybun przez Łukasika jastrzębianie do upadłego walczyli o kolejne zwycięstwo. W 81. minucie goście stworzyli sobie ostatnią godną odnotowania okazję, kiedy Lukas Rac minimalnie chybił po strzale głową. Do kończącego spotkanie gwizdka sędziego GieKSa kontrolowała grę, dzięki czemu siódme zwycięstwo z rzędu stało się faktem. Jastrzębskie waleczne serca mogły liczyć na gorące podziękowania ze strony kibiców, którzy coraz głośniej wyrażają swoją nadzieję na awans do III ligi.

30 maja 2013, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Drzewiarz Jasienica 2:1 (1:1)
0:1 Robert Lapczyk '10 (karny)
1:1 Kamil Gorzała '27
2:1 Tomasz Kocerba '60

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik - 2. Tomasz Lorenc, 4. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 3. Tomasz Kocerba - 9. Kamil Duda (46. 13. Tomasz Musioł), 10. Bartosz Hajczuk (90. 5. Adrian Kopacz), 7. Kamil Gorzała, 20. Damian Tront - 18. Paweł Gryta (46. 16. Patryk Dudziński), 8. Kamil Jadach (90. 15. Patryk Ułasewicz). Trener - Grzegorz Łukasik.

Drzewiarz Jasienica: 1. Krzysztof Żerdka - 9. Anton Fizek, 19. Lukas Rac, 14. Salah Sibouih, 20. Michał Foltyn (71. 4. Jakub Mrozek), 18. Daniel Romanowicz (81. 5. Aleksander Pawlus), 11. Robert Lapczyk, 3. Filip Bonk, 8. Łukasz Radomski, 10. Robert Basiura, 6. Artur Łaciok. Trener - Marcin Biskup.

sędzia: Bogdan Drobot (Katowice)
żółte kartki: Mateusz Wrana, Kamil Duda (GKS) - Lukas Rac, Salah Sibouih, Antont Fizek (Drzewiarz)
czerwona kartka: Piotr Pacholski '10 (GKS Jastrzębie)