Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - GKS II Katowice 2:0 (2:0)
GKS II Katowice
Piłkarze GieKSy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Po dobrym spotkaniu podopieczni trenera Grzegorza Łukasika pokonali rezerwy GKS Katowice 2:0. Gospodarze sobotniego meczu praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg gry i rezultat spotkania. Losy trzech punktów zostały przesądzone w ciągu zaledwie kilku minut pierwszej połowy, gdy kolejno Kamil Duda i Patryk Dudziński trafiali do bramki Macieja Wierzbickiego. Szczególnej urody był gol Dudy, który pokonał bramkarza Katowic z niemal zerowego kąta.

Za tydzień jastrzębianie rozegrają niezwykle ważne spotkanie w Żywcu. Rosnąca forma naszej drużyny pozwala na umiarkowany optymizm.

Maszyna pod nazwą „jastrzębska GieKSa” powoli zaczyna pracować na odpowiednich obrotach. Po trzech niezbyt udanych spotkaniach podopieczni trenera Grzegorza Łukasika wreszcie zagrali tak, jak powinni. Dobrze z przodu, solidnie w środku i na zero z tyłu. Nasz zespół nie miał słabych punktów, a rezultat 2:0 był najniższym wymiarem kary dla prowadzonych przez trenera Henryka Górnika gości. Jastrzębianie mogli i powinni byli wygrać zdecydowanie wyżej, ale postanowili nie kusić losu, mając w pamięci początek rundy wiosennej.

Już w 4. minucie, po błędzie Jana Beliancina, który fatalnie podawał do bramkarza Macieja Wierzbickiego, wynik otworzyć mógł bardzo aktywny tego dnia Kamil Jadach. Jedenaście minut później popularny Carlos otrzymał podanie od Patryka Dudzińskiego, ale i tym razem golkiper Katowic szczęśliwie wybronił. Po kilkudziesięciu sekundach swoją szansę mieli rywale, gdy Jarosław Ratajczak kąśliwie uderzył z rzutu wolnego, a Grzegorza Drazika o mało nie zmylił rykoszet od jednego z kolegów z drużyny. W 19. minucie padł pierwszy gol dla gospodarzy. Pięknym długim podaniem popisał się Kamil Gorzała. Do zmierzającej za linię końcową piłki dopadł Kamil Duda i strzałem głową, z niemal zerowego kąta, pokonał Wierzbickiego. Bez wątpienia jest to jedna z najładniejszych bramek, które padły przy Harcerskiej w tym sezonie. Nie minęły dwie minuty i było 2:0. Po ładnej zespołowej akcji Kamil Jadach przytomnym podaniem na wolne pole obsłużył Patryka Dudzińskiego, a popularny Kaszalot silnym strzałem podwyższył rezultat. Uspokojeni solidnym prowadzeniem gospodarze cofnęli się, nie chcąc ryzykować kontrataków katowiczan. Co więcej, swoje trzy grosze w sytuację na boisku wtrącał arbiter, który widział faule tylko jednego zespołu i tylko jeden zespół karał żółtymi kartkami. W 35. minucie Jan Beliancin uderzeniem z rzutu wolnego sprawdził umiejętności Drazika, ale nasz golkiper spisał się na medal.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków dobrze dysponowanych piłkarzy trenera Łukasika. W 46. minucie po indywidualnej akcji Wierzbickiego starał się pokonać Bartosz Hajczuk. Jedenaście minut później powinno być 3:0, ale po uderzeniu głową Mateusza Wrany piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Od tego momentu tempo gry znacznie spadło. Jastrzębianie kontrolowali grę, a goście bez efektu próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. O ich dyspozycji w ofensywie niech świadczy fakt, iż najgroźniejszą sytuację pod bramką Drazika stworzył... Piotr Pacholski, który podając do naszego bramkarza dołożył nieco za dużo do pieca i o mały włos nie strzelił bramki samobójczej. W samej końcówce spotkania przed szansą na zdobycie honorowego gola stanął Jacek Jarnot, ale golkiper GieKSy i tym razem nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie mecz zakończył się pewną wygraną gospodarzy. Forma naszej drużyny wyraźnie rośnie, co zapewne docenią również ci panowie, którzy każdy z trzech ostatnich meczów oglądali z pobliskiego balkonu, a także ich koledzy dopingujący drużynę zza płotu. Kolejne domowe spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała piłkarze trenera Łukasika rozegrają już z kibicami na trybunach. Jednak najpierw jastrzębianie muszą zmierzyć się na wyjeździe z Góralem Żywiec. O wadze tego meczu nikogo nie trzeba przekonywać.

4 maja 2013, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - GKS II Katowice 2:0 (2:0)
1:0 Kamil Duda '19
2:0 Patryk Dudziński '21

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Tomasz Kocerba, Piotr Pacholski, Mateusz Wrana, Tomasz Lorenc - Bartosz Hajczuk (85. Patryk Ułasewicz), Kamil Gorzała, Damian Tront, Kamil Duda (55. Tomasz Musioł) - Patryk Dudziński (62. Paweł Gryta), Kamil Jadach. Trener Grzegorz Łukasik.

sędzia: Damian Synówka (Tychy)
żółte kartki: Tomasz Kocerba, Bartosz Hajczuk, Tomasz Lorenc
widzów: 0 (mecz bez publiczności)