Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Forteca Świerklany 0:3 (0:1)
Forteca Świerklany
To był dramat. Tak fatalnej postawy piłkarzy GKS Jastrzębie nie spodziewał się chyba nikt. W inaugurującym rundę wiosenną spotkaniu podopieczni Grzegorza Łukasika przegrali z Fortecą Świerklany 0:3 po katastrofalnych błędach w defensywie. Nasi piłkarze przeszli obok meczu. Nie potrafili wymienić dobrego podania i oddać porządnego strzału na bramkę gości. Trener Grzegorz Łukasik dwoił się i troił na linii bocznej, ale nawet najgłośniejsze mobilizacyjne zabiegi na nic się nie przydały. Był to najgorszy mecz w wykonaniu naszej drużyny od pamiętnej klęski z Nadwiślanem Góra.

Za tydzień jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Unią Racibórz. Mecz, podobnie jak ten przy Harcerskiej, zostanie rozegrany bez udziału publiczności.

W sobotę przy Harcerskiej piłkarze GKS Jastrzębie mieli zainaugurować rundę wiosenną. No i zainaugurowali tak, jak Usain Bolt na mistrzostwach świata w Daegu. Falstartem na niewyobrażalną skalę. Można cedzić słowa, krytykować, denerwować się, ale chyba szkoda zachodu. Wytłumaczenie, że po prostu nie wyszło, byłoby co najmniej nie na miejscu. Jedynym człowiekiem, który w sobotnie popołudnie naprawdę walczył, był trener Grzegorz Łukasik. Szkoleniowiec GieKSy wychodził z siebie, żeby zmobilizować swoich podopiecznych. Nie dał rady. Mecz rozgrywany był przy pustych trybunach, więc żołnierskie słowa szkoleniowca były doskonale słyszalne przy Harcerskiej i w okolicznych blokach. I dobrze podsumowywały to, co działo się na murawie. Ci panowie z tego balkonu zapewne też je słyszeli...

Pierwsza połowa stała na bardzo słabym poziomie. Gospodarze mieli przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Brakowało celnych podań i silnych strzałów na bramkę Dawida Uchera. Po raz pierwszy golkipera Fortecy zatrudnił dopiero w 22. minucie strzałem z rzutu wolnego Kamil Gorzała. Siedem minut później kapitan dośrodkowywał ze stałego fragmentu gry, a umiejętności Uchera strzałem głową sprawdził Paweł Gryta. Przez około kwadrans znów nie działo się nic. Dopiero w 41. minucie piłkarze GieKSy po raz pierwszy doprowadzili nielicznych obecnych na stadionie ludzi do białej gorączki. Po fatalnym błędzie w defensywie piłkę w bramce Grzegorza Drazika umieścił precyzyjnym strzałem z ostrego kąta Maciej Wieczorek. Trzy minuty później z 20 metrów uderzał Gorzała, ale futbolówka minimalnie minęła słupek bramki gości.

Od początku drugiej połowy jastrzębianie wreszcie wzięli się do roboty. W 51. minucie powinno być 1:1, ale po uderzeniu Gorzały z rzutu wolnego Uchera nie zdołał pokonać Gryta. Chwilę później przed szansą stanął Mateusz Wrana, jednak jego strzał z główki nie sprawił gościom większych problemów. Po chwili nastąpiła kolejna katastrofa. W 55. minucie po nieporozumieniu pomiędzy bramkarzem i defensywą GieKSy Forteca dostała nieoczekiwany prezent i zdobyła drugą bramkę. To jeszcze bardziej przebudziło gospodarzy, ale niestety na bardzo krótko. W 56. minucie w poprzeczkę bramki Świerklan uderzył Paweł Gryta. Chwilę później z rzutu wolnego ładnie strzelał Mateusz Wrana, ale Ucher ponownie nie dał się zaskoczyć. I na tym można by zakończyć relację. Podopiecznym coraz bardziej zdenerwowanego Grzegorza Łukasika nie wychodziło kompletnie nic. Podania trafiały do rywali, strzały leciały Panu Bogu w okno, a goście czekali na kolejne prezenty i groźnie kontrowali. Zajęci próbami ataku gospodarze zapominali o obronie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 83. minucie Maciej Wieczorek znalazł się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Drazikiem, ale z tej sytuacji nasz bramkarz jeszcze wyszedł zwycięsko. Chwilę później napastnik Fortecy był górą i ustalił wynik na 0:3. Takiego rezultatu nie spodziewał się chyba nikt, łącznie z największymi optymistami ze Świerklan. Jak podsumować ten mecz? Trudne zadanie. Takiej kompromitacji nie było przy Harcerskiej od czasu pamiętnej klęski z Nadwiślanem Góra. Parafrazując Maksa Paradysa z Seksmisji można jedynie stwierdzić: "Forteca mnie bije...".

13 kwietnia 2013, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Forteca Świerklany 0:3 (0:1)
0:1 Maciej Wieczorek '41
0:2 Kamil Pancer '55
0:3 Bartłomiej Sikorski '85

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Kamil Duda (89. Patryk Ułasewicz), Piotr Pacholski, Łukasz Gad, Mateusz Wrana - Tomasz Lorenc, Kamil Gorzała, Bartosz Hajczuk (64. Aleksander Szweda), Tomasz Musioł (50. Patryk Dudziński) - Paweł Gryta, Kamil Jadach. Trener - Grzegorz Łukasik.

Forteca Świerklany: Dawid Ucher - Daniel Lubszczyk, Szymon Uliarczyk, Adam Wrzask, Adam Ucher - Tomasz Zmuda (78. Marek Gąsior), Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Piotr Pastuszak - Maciej Wieczorek, Kamil Pancer (71. Karol Szypuła). Trener - Piotr Hauder.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)
Żółte kartki: Maciej Wieczorek, Adam Wrzask (Forteca Świerklany)
Widzów: 0 (mecz bez udziału publiczności)