Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - Nadwiślan Góra 2:2 (1:0)
Nadwiślan Góra
Mecz jesieni przy Harcerskiej nie rozczarował licznie przybyłych kibiców. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, które zakończyło się mimo wszystko pechowym dla gospodarzy remisem 2:2. GieKSa prowadziła po bramkach Pawła Gryty i Mateusza Wrany już 2:0. Niestety, taki wynik zdekoncentrował naszą drużynę. Podopieczni Grzegorza Łukasika zmarnowali kilka dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. Wtedy do głosu doszli goście. Daniel Gurbisz i Łukasz Gad doprowadzili do remisu. Drugi gol dla Nadwiślana padł po problematycznym rzucie karnym. Jastrzębianie mogli strzelić bramkę na wagę trzech punktów, ale Bartłomiej Setlak i Kamil Gorzała nie zdołali pokonać Jacka Gałki. Mimo remisu GieKSa nadal jest liderem IV ligi.

Sobotnie spotkanie zgromadziło przy Harcerskiej rekordową ilość kibiców. Mecz pomiędzy dwiema najlepszymi obecnie drużynami IV ligi nie zawiódł oczekiwań sympatyków futbolu. Nie zabrakło walki, bramek, niewykorzystanych setek oraz, co najważniejsze, emocji. Jednak aż do 37. minuty żaden z zespołów nie stworzył sobie na tyle dobrej okazji do zdobycia gola, aby warto było o niej wspomnieć. Rywale badali się nawzajem i nie dopuszczali do strzałów w światło bramki. Natomiast na trybunach trwał prawdziwy karnawał. Kibice GieKSy stworzyli atmosferę godną zdecydowanie wyższego poziomu ligowego. Dopiero we wspomnianej 37. minucie idealną okazję do strzelenia bramki miał Damian Furczyk, ale mając przed sobą jedynie Grzegorza Drazika, strzelił ponad bramką. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy świetną akcją wzdłuż linii końcowej popisał się Kamil Jadach. Popularny Carlos zagrał na wolne pole metr przed linią bramkową, a futbolówkę do siatki wpakował Paweł Gryta. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Po przerwie pierwsi zaatakowali goście. W 53. minucie po błędzie naszej obrony w sytuacji sam na sam z Drazikiem znalazł się Tomasz Matysek, ale młody bramkarz GieKSy spisał się na medal. Trzy minuty później jastrzębianie po faulu rywali wykonywali rzut wolny. Do piłki podbiegł Kamil Gorzała, ale ominął ją, a zaraz za nim ruszył Mateusz Wrana, który huknął nie do obrony. Zmylony Jacek Gałka mógł po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Dwubramkowe prowadzenie źle podziałało na naszą drużynę. Zamiast dobić gości trzecią bramką, gospodarze nieco odpuścili, a jedyna godna odnotowania sytuacja miała miejsce w 64. minucie, gdy Paweł Gryta padł w polu karnym, ale sędzia, zamiast podyktować jedenastkę, wlepił naszemu napastnikowi żółtą kartkę. Chwilę później Gryta opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Patryk Dudziński. I to popularny Kaszalot w 82. minucie nie popisał się w pojedynku z Gałką. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc za chwilę, zamiast 3:0, było 2:1. Obrona GieKSy nie upilnowała wprowadzonego po przerwie Daniela Gurbisza. Zaczęły się nerwy. Goście poczuli krew i rzucili się na gospodarzy. W 88. minucie sędzia Sebastian Jarzębak dostrzegł, iż w polu karnym po starciu z Grzegorzem Drazikiem, padł jeden z napastników Nadwiślana. Nie zastanawiał się długo i wskazał na wapno. Czy istotnie nasz bramkarz przewinił? Zdania są mocno podzielone. W każdym razie szczęśliwej powtórki z Ornontowic nie było i Łukasz Gad pewnym strzałem doprowadził do remisu, choć Drazik wyczuł jego intencje. Zdawałoby się pewne zwycięstwo wymykało się gospodarzom z rąk. Jastrzębianie rzucili się do ataku. Najpierw wymarzoną okazję zmarnował Bartłomiej Setlak, który zamiast stać się bohaterem meczu, w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok słupka. Chwilę później z rzutu wolnego pięknie uderzał Kamil Gorzała, ale Jacek Gałka świetnie obronił. Tym samym mecz zakończył się remisem 2:2. Piłkarze i kibice GieKSy mogą mieć spory niedosyt, bo szansa na zwycięstwo była ogromna.

20 października 2012, Jastrzębie Zdrój, 15:30
GKS 1962 Jastrzębie - Nadwiślan Góra 2:2 (1:0)
1:0 Paweł Gryta '38
2:0 Mateusz Wrana '56
2:1 Daniel Gurbisz '82
2:2 Łukasz Gad '89 (karny)

GKS Jastrzębie: 22. Grzegorz Drazik - 2. Tomasz Lorenc, 11. Mateusz Wrana, 17. Piotr Pacholski, 3. Tomasz Kocerba - 9. Artur Mościcki, 10. Bartosz Hajczuk (79. 15. Mateusz Piekarski), 7. Kamil Gorzała, 13. Bartłomiej Setlak - 18. Paweł Gryta (64. 16. Patryk Dudziński), 8. Kamil Jadach. Trener - Grzegorz Łukasik.

Nadwiślan Góra: 12. Jacek Gałka - 16. Adam Mateja, 3. Łukasz Grad, 6. Łukasz Kanik, 5. Mateusz Wójcik - 4. Łukasz Szędzielarz (81. 20. Dawid Marek), 14. Tomasz Matysek, 19. Damian Furczyk, 17. Adam Grygier (64. 23. Łukasz Baran)- 7. Marcin Folwarski (68. 8. Daniel Gurbisz), 9. Ferreira da Costa Marcelo Vitor Tevez (90. 10. Dawid Frąckowiak). Trener - Adam Nocoń.

Żółte kartki: Pacholski, Gryta Mościcki - Grygier, Furczyk, Kanik, Tevez.
Czerwona kartka: Kanik (za drugą żółtą).