Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
GKS Jastrzębie - GTS Bojszowy 3:1 (0:0)
GTS Bojszowy
Trzecie zwycięstwo w sezonie 2012/13 odnieśli dzisiaj piłkarze GKS Jastrzębie. W spotkaniu czwartej kolejki podopieczni Grzegorza Łukasika pokonali GTS Bojszowy 3:1. Pierwsza bramka dla GieKSy padła po samobójczym strzale Filipa Krzczuka, dwa kolejne trafienia dołożyli Adrian Kopacz i Kamil Jadach. Teraz przed naszymi graczami istny maraton wyjazdowy. W najbliższą środę w ramach podokręgowego Pucharu Polski zagramy z Granicą Ruptawa, a następne trzy ligowe mecze rozegramy kolejno w Katowicach, Żywcu oraz Bielsku-Białej.

Zwycięska passa podopiecznych Grzegorza Łukasika trwa. Piłkarze GieKSy wygrali trzeci mecz z rzędu, tym razem pokonując solidny GTS Bojszowy. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, szkoleniowiec naszej drużyny zaapelował do kibiców o kulturalny doping dla zespołu. Następnie wszyscy na stadionie chwilą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego bramkarza Szkółki Piłkarskiej MOSiR, Bartosza Bukały. Pierwsza połowa sobotniego meczu nie była wielkim widowiskiem. Gospodarze mieli przewagę, ale nic z niej nie wynikało. W 7. minucie w dobrej sytuacji ponad bramką uderzał Bartłomiej Setlak. Czternaście minut później przed szansą na otwarcie wyniku stanął Adrian Kopacz, ale jego strzał wybronił Krzysztof Oleksy. W 35. minucie solową akcją popisał się Setlak, jednak jego podania nie wykorzystał Kopacz, który nie trafił do pustej bramki. Tym samym do przerwy było 0:0. W drugiej połowie podopieczni Łukasika podkręcili tempo gry, ale na efekty trzeba było poczekać. W 58. minucie Bartosz Hajczuk powinien był przeciąć piłkę lecącą wzdłuż linii bramkowej, ale minął się z nią. Pięć minut później dwukrotnie Oleksego próbował pokonać Patryk Dudziński. I z tej sytuacji golkiper gości zdołał wyjść obronną ręką. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. W 68. minucie po dośrodkowaniu Adriana Kopacza piłkę na tyle niefortunnie uderzył Filip Krzczuk, że ta zaskoczyła Oleksego i wpadła do bramki. Nie minęło siedem minut i było 2:0. Wynik podwyższył Kopacz, który popisał się ładną solową akcją, mijając obrońców gości. Piłkę rozpaczliwie próbował wybić bramkarz Bojszów, jednak tym razem nie dopisało mu szczęście. W 82. minucie po raz kolejny w tym sezonie przypomniał o swoim "kopycie" Mateusz Wrana, ale jego silne uderzenie niepewnie wybronił golkiper rywali. Sześć minut później trzeciego gola dla GieKSy zdobył po indywidualnej akcji ulubieniec kibiców z Harcerskiej, Kamil Jadach. Zdeprymowani wysokim prowadzeniem gospodarzy piłkarze gości rzucili się do ataku. W 90. minucie na wysokości zadania stanął Mateusz Deege, który wybronił silny strzał z dystansu zmierzający w okienko jego bramki. Niestety, chwilę później "Deguś" nie miał już nic do powiedzenia, gdy honorowego gola dla GTS strzelił Tomasz Iwański. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, przed którymi teraz niemal miesięczny maraton spotkań wyjazdowych. Już w środę GieKSa zagra pucharowy mecz z Granicą Ruptawa. Warto odnotować, iż trzy punkty zdobyte w meczu z GTS Bojszowy to nie jedyna okazja do świętowania dla Kamila Gorzały. Kapitan naszej drużyny obchodził dzień przed meczem swoje 24. urodziny.

25 sierpnia 2012, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - GTS Bojszowy 3:1 (0:0)
1:0 Filip Krzczuk '68 (samobójcza)
2:0 Adrian Kopacz '75
3:0 Kamil Jadach '88
3:1 Marcin Bereza '90

GKS Jastrzębie: 26. Mateusz Deege - 3. Tomasz Kocerba, 11. Mateusz Wrana, 2. Tomasz Lorenc, 7. Kamil Gorzała - 5. Adrian Kopacz, 9. Artur Mościcki (89. 6. Kamil Duda), 13. Bartłomiej Setlak, 16. Patryk Dudziński (67. 18. Paweł Gryta) - 10. Bartosz Hajczuk (79. 15. Mateusz Piekarski), 8. Kamil Jadach (90. 14. Patryk Ułasewicz). Trener - Grzegorz Łukasik.

GTS Bojszowy: 27. Krzysztof Oleksy - 3. Rafał Rokowski (55. 10. Łukasz Wesecki), 4. Marcin Bereza, 5. Marcin Kuzak, 6. Filip Krzczuk (83. 18. Szymon Urbańczyk) - 8. Dawid Gola, 9. Mateusz Wróbel, 11. Tomasz Iwański, 13. Szymon Kula (40. 7. Rafał Chrobok) - 16. Paweł Wróbel, 19. Artur Opala (83. 17. Wojciech Piekorz). Trener - Mariusz Wójcik.

Sędzia: Adam Marchwic (Katowice)
Żółte kartki: Paweł Gryta, Kamil Jadach (GKS), Filip Krzczuk (Bojszowy)