Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
"Kaszalot" show
Unia Racibórz
Wymarzony debiut przed jastrzębską publicznością zaliczył dzisiaj wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie Patryk Dudziński. W trakcie drugiej połowy urodzony w grudniu 1995 roku "Kaszalot" sześciokrotnie pokonał bramkarza Unii Racibórz, dzięki czemu jastrzębianie rozgromili gości 8:0. Co więcej Dudziński zaliczył dwa klasyczne hat-tricki strzelając sześć goli z rzędu. Pozostałe dwa trafienia dołożyli: Mateusz Wrana, który otworzył wynik spotkania oraz Kamil Jadach. Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają w najbliższą sobotę w Czechowicach-Dziedzicach, z tamtejszym MRKS. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.

Każdy kibic GKS Jastrzębie miał w dzieciństwie marzenie, aby kiedyś zagrać w zielono-czarno-żółtych barwach. Marzył o meczu przy Kasztanowej, a później przy Harcerskiej, w którym zdobywa decydującą o zwycięstwie bramkę. Ale chyba nikt nie marzył, że zdobędzie ich... sześć! To brzmiałoby niczym jakaś podrzędna powieść science-fiction. Tymczasem 15 sierpnia 2012 roku jednemu z kibiców GieKSy, wychowankowi Szkółki Piłkarskiej MOSiR, szesnastoletniemu Patrykowi Dudzińskiemu, spełniło się takie właśnie marzenie. Zapamiętajmy tę datę... Ale od początku. Środowy mecz z Unią Racibórz był pierwszym w sezonie 2012/2013 przy Harcerskiej. W niedzielę podopieczni Grzegorza Łukasika zremisowali na wyjeździe z Fortecą Świerklany, choć liczono na zdecydowanie więcej. Trzy dni później wprawdzie spodziewano się zwycięstwa, ale na pewno nie tak okazałego. Kibice jeszcze nie zdążyli dobrze usadowić się na krzesełkach, a po dośrodkowaniu późniejszego bohatera meczu, Patryka Dudzińskiego piłkę do bramki Szymona Kubowa wpakował głową Mateusz Wrana. Zaczęło się obiecująco, ale do końca pierwszej odsłony gospodarze razili nieskutecznością. W 14. minucie z dystansu po rzucie rożnym uderzał Artur Mościcki, ale jego strzał minimalnie minął poprzeczkę. Dwanaście minut później bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Wrana, jednak bramkarz Unii był na posterunku. Notabene, niewielu kibiców spodziewało się, że popularny "Wrancia" ma takie "kopyto"... W 30. minucie ładną akcją prawą stroną popisał się Dudziński, który wyłożył piłkę Pawłowi Grycie, ale ten fatalnie spudłował. Kwadrans później sędzia zaprosił piłkarzy do szatni, a na tablicy wyników widniało skromne 1:0...

Druga odsłona rozpoczęła się trzęsieniem ziemi, a potem było coraz ciekawiej. Połowa kibiców stała jeszcze w kolejce po kiełbasę, a pozostali czytali gazetkę klubową, tymczasem Kamil Gorzała nie przejmował się, że minęło zaledwie kilka sekund od pierwszego gwizdka sędziego, podał na wolne pole do Kamila Jadacha, a ten podwyższył wynik. A co było potem? Cóż, nastąpił "Kaszalot" show, czyli "wejście smoka" Patryka Dudzińskiego. Ciekawostką jest fakt, wyczyny wnuka z trybun obserwowała jego babcia, która na tę okazję specjalnie przyjechała do Jastrzębia. Chyba w najśmielszych snach nie mogła spodziewać się takiego występu. W 57. minucie po podaniu Kamila Jadacha "Kaszalot" ukłuł po raz pierwszy i wpadł w objęcia kolegów. Kilka minut później obrońca Unii Łukasz Ploch dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko, co jeszcze bardziej zdeprymowało gości. W 66. minucie Dudziński ośmieszył trójkę rywali, po czym zdobył swoją drugą bramkę. Mamy 4:0. Piękny sen trwał, a pomiędzy 71. a 79. minutą nastąpiło prawdziwe szaleństwo. Patryk Dudziński zdobył w tym czasie, uwaga, cztery bramki! Takiego wyczynu nie pamiętają najstarsi kibice GieKSy. "Kaszalot" ośmieszał rywali, kiwał jednego za drugim i kładł bramkarza na murawie, po czym tonął w uściskach kolegów, a na trybunach ludzie przecierali oczy ze zdumienia. Facet w ciągu 23 minut zdobył podwójnego klasycznego hattricka! Stadion szalał, trener Grzegorz Łukasik skakał wyżej niż Jelena Isinbajewa, a spiker, znający Dudzińskiego od wielu lat, dosłownie tracił głos z radości. W 79. minucie Dudziński zakończył swój koncert, zdobywając ósmą bramkę dla swojej drużyny. Jastrzębianie mieli szansę nawet na dwucyfrowe zwycięstwo, ale rywale w odpowiednim momencie "pozbierali się" i nie pozwolili naszym piłkarzom na więcej. Gdy sędzia zakończył mecz, bohater słusznie otrzymał ogromną porcję braw i po raz pierwszy setki ludzi skandowały jego nazwisko. Miejmy nadzieję, że okazji do tego będzie w tym sezonie jeszcze wiele. Nieco w cieniu występu Dudzińskiego pozostały debiuty przy Harcerskiej bramkarza Grzegorza Drazika i pomocnika Daniela Dobrowolskiego ze Szkółki Piłkarskiej MOSiR. Pamiętajmy jednak o tym, o czym w pomeczowym wywiadzie powiedział trener Grzegorz Łukasik. Na wysokie zwycięstwo pracowała cała drużyna. Brawo panowie, oby tak dalej.

15 sierpnia 2012, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Unia Racibórz 8:0 (1:0)
1:0 Mateusz Wrana '7
2:0 Kamil Jadach '46
3:0 Patryk Dudziński '57
4:0 Patryk Dudziński '66
5:0 Patryk Dudziński '71
6:0 Patryk Dudziński '73