Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Forteca Świerklany - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1)
Forteca Świerklany
W meczu inaugurującym rundę jesienną piłkarze GKS Jastrzębie tylko zremisowali na stadionie beniaminka IV ligi, Fortecy Świerklany, 1:1. Spotkanie rozgrywane było przy bardzo niesprzyjającej aurze. Przez większą część pierwszej połowy piłkarzom towarzyszyło prawdziwe oberwanie chmury, przez co sztuczna murawa boiska w Świerklanach była bardzo śliska. Bramkę dla GieKSy strzelił w 43. minucie Adrian Kopacz. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wykorzystując rzut karny. Forteca kończyła mecz w dziesiątkę.

Rzęsiste opady deszczu przywitały wychodzących na murawę piłkarzy GKS Jastrzębie i Fortecy Świerklany. Początkowe minuty upłynęły pod znakiem niewielkiej przewagi gospodarzy, którzy jednak nie stworzyli sobie stuprocentowych okazji. Po upływie około 25 minut do głosu zaczęli dochodzić jastrzębianie. Stwarzanym przez nich sytuacjom brakowało jednak wykończenia. Tak było do 43. minuty, kiedy na strzał z około 30 metrów zdecydował się Adrian Kopacz. Piłka uderzona mocno po ziemi była zbyt szybka dla interweniującego golkipera Fortecy.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli jastrzębianie, najpierw nad poprzeczką uderzał Kamil Gorzała, a następnie stuprocentową sytuację zmarnował Patryk Dudziński, który otrzymał piłkę na prawym skrzydle i popędził z nią w pole karne fatalnie pudłując. Kilkanaście minut później młody pomocnik GieKSy w bliźniaczej sytuacji ponownie nie trafił w światło bramki. Sytuacja panująca na boisku zapowiadała spokojne dowiezienie jednobramkowego prowadzenia do końcowego gwizdka sędziego. Niestety, w ostatnim kwadransie gry to właśnie sędzia stał się głównym bohaterem spotkania. Najpierw podyktował dla gospodarzy rzut wolny pośredni z około 14. metrów, po którym gospodarze byli bliscy wyrównania, na szczęście mocno uderzona przez Adama Wrzaska piłka minęła słupek w niewielkiej odległości. Następnie w zamieszaniu podbramkowym arbiter dopatrzył się faulu Adriana Kopacza na Kamilu Pancerze i wskazał na wapno. Po kilkuminutowych protestach jastrzębian do piłki podszedł Maciej Wieczorek i pewnym strzałem pokonał Mateusza Deege. Ostatnie 10 minut meczu to istne oblężenie bramki Fortecy, jednak żadnemu z jastrzębian nie udało się zwieńczyć akcji golem. W międzyczasie jeden z zawodników Fortecy po obejrzeniu drugiej żółtej kartki opuścił boisko i gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Po raz drugi z rzędu inaugurujemy rozgrywki czwartej ligi remisem 1:1. Miejmy jednak nadzieję iż w kolejnych meczach nasi gracze zademonstrują lepszą formę, a przede wszystkim skuteczność, i przysporzą kibicom wiele radości. Forteca, jak na beniaminka, spisała się bardzo dobrze. Porównując formę naszych rywali z zeszłego sezonu można powiedzieć, że zawodnicy ze Świerklan nie powinni mieć problemów z utrzymaniem w 4 lidze. Kolejne spotkanie GieKSa rozegra już w najbliższą środę. Rywalem podopiecznych Grzegorza Łukasika będzie Unia Racibórz, która w pierwszej kolejce uległa beniaminkowi z Przyszowic 1:2. Początek spotkania o 17:00 oczywiście na Stadionie Miejskim.

12 sierpnia 2012, Świerklany, 17:00
Forteca Świerklany - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:1)
0:1 Adrian Kopacz '43
1:1 Maciej Wieczorek '80 (karny)

Forteca Świerklany: Mateusz Łobaczewski - Daniel Lubszczyk, Piotr Pastuszak, Szymon Uliarczyk, Adam Wrzask - Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski (70. Tomasz Zmuda), Karol Szypuła (60. Mateusz Grzonka), Adam Ucher (74. Paweł Kulczyk), Kamil Pancer (87. Michał Szymura) - Maciej Wieczorek. Trener - Piotr Hauder.

GKS Jastrzębie: 26. Mateusz Deege - 2. Tomasz Lorenc, 11. Mateusz Wrana, 17. Piotr Pacholski, 3. Tomasz Kocerba - 5. Adrian Kopacz, 9. Artur Mościcki, 7. Kamil Gorzała, 16. Patryk Dudziński - 8. Kamil Jadach, 18. Paweł Gryta (70. 20. Daniel Dobrowolski). Trener - Grzegorz Łukasik.

żółte kartki: Bartłomiej Sikorski, Daniel Lubszczyk, Piotr Pastuszak, Kamil Kuczok (Forteca) - Tomasz Kocerba, Adrian Kopacz, Kamil Gorzała, Artur Mościcki (GKS).
czerwona kartka: Kamil Kuczok '88 (za dwie żółte)