Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Wisła Ustronianka 3:2 (2:1)
Wisła Ustronianka
W swoim ostatnim występie przed własną publicznością w tym sezonie piłkarze GKS Jastrzębie pokonali Wisłę Ustroniankę 3:2. Wynik meczu nie jest sprawiedliwy, gdyż gospodarze winni wygrać znacznie wyżej, ale raz po raz zawodziła skuteczność. Napastnicy GieKSy otrzymywali od Kamila Gorzały podania na wolne pole, ale zamiast wpakować piłkę do siatki albo celowali w bramkarza, albo... Panu Bogu w okno. Zdenerwowany takim obrotem sprawy był Grzegorz Łukasik, który kolejne spotkanie musiał spędzić na trybunach. Szkoleniowiec gospodarzy był bez wątpienia najgłośniejszą postacią wśród kibiców. W sobotę nasi piłkarze rozegrają kończący sezon mecz wyjazdowy z rezerwami Podbeskidzia.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Rewelacyjna runda wiosenna w wykonaniu piłkarzy GKS Jastrzębie przeminęła z wiatrem historii. Przed podopiecznymi Grzegorza Łukasika, który spędził środowe spotkanie na trybunach ze względu na karę, jeszcze wyjazdowe starcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W środę jastrzębianie podejmowali ziomków Adama Małysza, czyli Wisłę Ustroniankę. Zdecydowanym faworytem pojedynku byli gospodarze i od początku to oni dyktowali warunki gry. W 8. minucie meczu ładną akcją lewą stroną popisał się Marek Sobik, ale jego strzał przy słupku wybronił Roman Nalepa. Siedem minut później bramkarz Wisły skapitulował po raz pierwszy, gdy po świetnym podaniu Kamila Gorzały w uliczkę piłka trafiła do wychodzącego na wolne pole Bartosza Hajczuka i było 1:0. Jastrzębianie cieszyli się z prowadzenia do 31. minuty. Po rzucie wolnym egzekwowanym z odległości ponad trzydziestu metrów gapiostwo naszej obrony wykorzystał Michał Pietraczyk i głową delikatnie zmienił lot piłki, a Szymon Prostacki był bez szans. Wynik remisowy zmobilizował podopiecznych Łukasika na tyle, że po chwili znów objęli prowadzenie. Kolejną asystą popisał się niezawodny Gorzała, a bramkę strzelił Kamil Jadach. W 35. minucie powinno być 3:1, ale sytuacji sam na sam z Nalepą nie wykorzystał Marek Sobik.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Na początku drugiej połowy piękną indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Bartłomiej Setlak. W pojedynkę wymanewrował obronę rywali i po chwili padła trzecia bramka dla gospodarzy. Po strzeleniu gola jastrzębianie cofnęli się na swoją połowę i czekali na kontrataki, ale, jak się później okazało, nie potrafili w żaden sposób wykorzystać stwarzanych okazji. W 65. minucie piekielnie mocnym strzałem z dystansu popisał się Setlak, ale golkiper gości zdołał wybronić tę bombę. Trzy minuty później w zamieszaniu pod bramką Prostackiego Tomasz Wuwer wepchnął piłkę do siatki, ale uczynił to ręką, co na szczęście zdołali zauważyć sędziowie. W 79. minucie ładną akcję przeprowadził Kamil Jadach, po czym podał do Kamila Dudy, ale ten, zamiast dokładnie podać do kolegów, zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który bez problemu wyłapał Nalepa. Pięć minut później przypomniał o sobie Gorzała, który w świetny sposób rozprowadził obronę Ustronianki. Niestety, jego wysiłek został zmarnowany przez Kamila Pancera. Dosłownie minutę później w podobnej sytuacji akcję kapitana GieKSy zawalił Sobik. W futbolu niewykorzystane sytuacje się mszczą, więc w 88. minucie Wisła zdołała zdobyć kontaktowego gola dzięki zamieszaniu pod bramką gospodarzy. Prostackiego ponownie pokonał Pietraczyk. Ostatnim akordem spotkania była kolejna akcja naszego zespołu, gdy trzech naszych zawodników znalazło się dogodnej sytuacji praktycznie przed samym bramkarzem Wisły, ale ponownie nic z tego nie wyniknęło. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, choć powinien zdecydowanie wyższym. W ten sposób piłkarze GieKSy pożegnali się w tym sezonie ze Stadionem Miejskim. Czy w takim samym składzie pojawią się w rundzie jesiennej?

6 czerwca 2012, Jastrzębie Zdrój, 18:00
GKS 1962 Jastrzębie - Wisła Ustronianka 3:2 (2:1)
1:0 Bartosz Hajczuk '15
1:1 Michał Pietraczyk '31
2:1 Kamil Jadach '32
3:1 Bartłomiej Setlak '49
3:2 Michał Pietraczyk '88

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki - 11. Mateusz Wrana, 3. Tomasz Kocerba, 2. Tomasz Lorenc (59. 6. Kamil Duda), 4. Marek Sobik - 5. Adrian Kopacz, 13. Bartłomiej Setlak, 7. Kamil Gorzała, 16. Mateusz Piekarski - 10. Bartosz Hajczuk (72. 9. Kamil Pancer), 8. Kamil Jadach (83. 14. Rafał Dziadek). Trener - Robert Zapała.

Żółte kartki: Duda - Juroszek, Czyż, Pietraczyk, Sekuła, Wuwer.