Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Naprzód Rydułtowy 1:1 (0:0)
Naprzód Rydułtowy
Remisem 1:1 zakończyło się rozegrane w ramach 27. kolejki spotkanie pomiędzy GKS Jastrzębie a Naprzodem Rydułtowy. Prowadzenie dla GieKSy uzyskał w 53. minucie Kamil Duda, wykorzystując podanie Kamila Jadacha, wyrównał 17 minut później Patryk Organista, który przejął rozgrywaną między obrońcami piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans Szymonowi Prostackiemu na skuteczną interwencję. Oficjalnie drużynę GieKSy w tym spotkaniu prowadził Robert Zapała, ponieważ trener Grzegorz Łukasik został ukarany odsunięciem od prowadzenia zespołu w dwóch meczach. Kolejnym rywalem jastrzębian będzie AKS Mikołów, spotkanie zostanie rozegrane w przyszłą sobotę, o godzinie 17:00 na stadionie w Mikołowie.

Piłkarze GieKSy z pewnością nie zaliczą spotkania z Naprzodem Rydułtowy do udanych. Drużyny podzieliły się punktami, pomimo tego, że od 50. minuty jastrzębianie grali z przewagą po tym jak Paweł Gliszczyński zobaczył drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik. Wynik spotkania otworzył w 53. minucie Kamil Duda. Siedemnaście minut później wyrównującą bramkę dla Naprzodu zdobył Patryk Organista. O remisie 1:1 zaważyły błąd jastrzębskiej obrony oraz brak skuteczności w ofensywie. Jastrzębską drużynę poprowadził trener bramkarzy - Robert Zapała, który zastąpił Grzegorza Łukasika. Młody szkoleniowiec gospodarzy musiał oglądać mecz z trybun z uwagi na zbyt ekspresyjne, zdaniem sędziego, zachowanie w trakcie spotkania z Rekordem Bielsko-Biała. Piłkarze GKS Jastrzębie wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę już w pierwszej minucie meczu, kiedy to silnym strzałem popisał się Rafał Dziadek. Do niecodziennej sytuacji doszło w 29. minucie, kiedy arbiter podyktował rzut wolny pośredni z odległości 5m od linii bramkowej. Rydułtowianie skutecznie „zamurowali” światło bramki i strzał rzeczywiście odbił się jak od ściany. Choć dogodnych sytuacji strzeleckich jastrzębianie mieli w pierwszej części spotkania aż nadto, zdecydowanie brakowało skuteczności i do szatni piłkarze zeszli przy bezbramkowym remisie.

Pięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, czerwoną kartkę ujrzał obrońca Naprzodu Paweł Gliszczyński. W tym momencie mogło wydawać się, że gospodarze zdemolują zespół gości. Na potwierdzenie tych przypuszczeń, golkipera Naprzodu, po asyście Kamila Jadacha, pokonał Kamil Duda, zaledwie trzy minuty po zejściu z boiska Gliszczyńskiego. Jednak piłkarze Naprzodu Rydułtowy, walczący o utrzymanie w lidze, nie mieli zamiaru poddawać się i coraz częściej wyprowadzali groźne akcje. W 70. minucie bezlitośnie wykorzystali błąd jastrzębskiej defensywy i Patryk Organista nie dał Szymonowi Prostackiemu najmniejszych szans. Końcówka meczu w wykonaniu GKS Jastrzębie to popis nieskuteczności, niedokładności, nieporozumień i chaosu w ofensywie. Z pewnością nie pomogła absencja Gorzały, Setlaka i Sobika, pauzujących za kartki. Pomimo wielu dogodnych sytuacji piłkarze GieKSy nie zdołali zdobyć bramki dającej prowadzenie. Goście najbliżej szczęścia byli w 88. minucie, kiedy na bramkę Prostackiego uderzał Patryk Margeciok, jednak trafił w słupek. Mecz zakończył się remisem 1:1.

26 maja 2012, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - Naprzód Rydułtowy 1:1 (0:0)
1:0 Kamil Duda '53
1:1 Patryk Organista '70

GKS Jastrzębie: 26. Szymon Prostacki - 3. Tomasz Kocerba (77. 20. Michał Chrysteczko), 17. Piotr Pacholski, 11. Mateusz Wrana, 2. Tomasz Lorenc - 6. Kamil Duda (62. 9. Kamil Pancer), 5. Adrian Kopacz, 16. Artur Mościcki, 15. Mateusz Piekarski - 8. Kamil Jadach, 14. Rafał Dziadek. Trener - Robert Zapała.

Naprzód Rydułtowy: 1. Filip Snopek - 4. Rafał Kotala, 15. Paweł Gliszczyński, 16. Patryk Knura, 10. Andrzej Buliński, 18. Łukasz Postawka - 8. Patryk Bielica (85. Patryk Margeciok), 5. Krzysztof Seemann (44. 11. Patryk Organista), 17. Maciej Kasprzak, 14. Mateusz Kołodziejczyk - 6. Sebastian Margeciok. Trener - Dariusz Długosz.

żółte kartki: Mateusz Wrana, Artur Mościcki (GKS) - Paweł Gliszczyński, Patryk Bielica, Patryk Margeciok (Naprzód)
czerwona kartka: Paweł Gliszczyński (Naprzód) ['50 za dwie żółte]