Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - Gwarek Ornontowice 4:0 (2:0)
Gwarek Ornontowice
Kolejne trzy punkty dopisali dzisiaj do swojego dorobku podopieczni Grzegorza Łukasika. W spotkaniu 25. kolejki IV ligi jastrzębianie pokonali Gwarka Ornontowice 4:0. Spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem z powodu strajku sędziów. Dominacja gospodarzy ani przez minutę nie podlegała dyskusji, dwie bramki na swoje konto zapisał kapitan GieKSy Kamil Gorzała a po jednym trafieniu dołożyli Rafał Dziadek i Kamil Jadach. Dzięki tej wygranej jastrzębianie zbliżyli się nieco do drużyn prowadzących w ligowej tabeli, bowiem dotychczasowy lider, LKS Czaniec i drugi w tabeli Rekord stracili dzisiaj punkty. Nowym liderem zostały rezerwy Podbeskidzia. Kolejne spotkanie GieKSa rozegra w następną sobotę przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała. Będzie to mecz, który może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans do trzeciej ligi.

Sobotnie spotkanie przy Harcerskiej miało kilka dodatkowych smaczków. Po pierwsze, Gwarek Ornontowice otrzymał za mecz z GKS Jastrzębie walkower, o który nadal trwa batalia w Trybunale Piłkarskim w Warszawie. Po drugie, w zespole rywali od kilku miesięcy występuje Jacek Wiśniewski, który niegdyś grał w Jastrzębiu i nie jest zbyt dobrze wspominany przez część sympatyków GieKSy. Okazało się jednak, że popularny "Wiśnia" na Harcerską nie zawitał. Niespodziewanie mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem, gdyż... zastrajkowali sędziowie. W ten sposób wiele spotkań w Polsce nie zaczęło się o wcześniej zapowiadanych porach. W końcu jednak arbitrzy wyprowadzili piłkarzy na murawę i rozpoczęło się przedstawienie pod tytułem "Koko, koko, Euro spoko, GieKSa znów wygra wysoko". Już w 7. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Kamila Gorzały, a ten pięknym strzałem z 30 metrów huknął tyle mocno, co precyzyjnie i było 1:0. Trzynaście minut później kapitan gospodarzy przeprowadził rajd prawym skrzydłem i dokładnie dośrodkował na głowę pozostawionego bez opieki Marka Sobika, ale pomocnik GieKSy zamiast zdobyć gola, uderzył obok słupka. Podopieczni Grzegorza Łukasika zdecydowanie przeważali, ale albo zawodziła skuteczność, albo ich strzały blokowali obrońcy Gwarka. Jednak w 41. minucie byli bezradni, gdy wyczyn Gorzały, czyli efektowny rajd prawą stroną, powtórzył Piotr Pacholski, po czym dośrodkował do Rafała Dziadka, a ten podwyższył rezultat. Trzeba przyznać, że Pacholski, który dotychczas znany był przede wszystkim z dobrej postawy w defensywie, coraz częściej z dobrym skutkiem angażuje się w akcje ofensywne. Na przerwę piłkarze GieKSy zeszli z dwubramkowym prowadzeniem. Drugą połowę otworzył ładnym strzałem Marek Sobik, ale piłka otarła się o zawodnika gości i wyszła na rzut rożny. Chwilę później do głosu po raz pierwszy doszli ornontowiczanie, gdy świetną sytuację sam na sam z Mateuszem Deege miał Mateusz Mrożek, ale jej nie wykorzystał. W 64. minucie Deege popisał się dwiema świetnymi interwencjami, broniąc najpierw uderzenie Roberta Metelskiego z dystansu, a następnie wygarniając piłkę spod nóg jednego z jego klubowych kolegów. Krótki okres przewagi gości przebudził nieco ospałych jastrzębian. W 74. minucie indywidualną akcją popisał się Kamil Jadach, który wpadł w pole karne i został sfaulowany przez rywala. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł profesor Kamil Gorzała i pewnie zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. Nie minęło sześćdziesiąt sekund i Carlos powtórzył dokładnie akcję sprzed chwili, tylko że tym razem obrońcy gości nie zdążyli go przewrócić i było 4:0. Te dwie minuty bez wątpienia były popisem młodego napastnika GieKSy. Do końca meczu gospodarze kontrolowali sytuację. W ostatniej minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Kamil Pancer, ale niedokładnie lobował bramkarza gości i piłka minęła słupek. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem piłkarzy Grzegorza Łukasika, którzy po ostatnim gwizdku wraz z kibicami świętowali kolejne trzy punkty. Za tydzień nasi rycerze wiosny jadą do Bielska-Białej na mecz prawdy z miejscowym Rekordem. Bez wątpienia będzie to hit rundy rewanżowej.

12 maja 2012, Jastrzębie, 17:15
GKS 1962 Jastrzębie - Gwarek Ornontowice 4:0 (2:0)
1:0 Kamil Gorzała '7
2:0 Rafał Dziadek '41
3:0 Kamil Gorzała '75 (karny)
4:0 Kamil Jadach '76

GKS Jastrzębie: 26. Mateusz Deege (80. 22. Szymon Prostacki) - 2. Tomasz Lorenc, 11. Mateusz Wrana, 17. Piotr Pacholski, 6. Kamil Duda - 4. Marek Sobik, 13. Bartłomiej Setlak (80. 20. Michał Chrysteczko), 7. Kamil Gorzała, 15. Mateusz Piekarski - 8. Kamil Jadach, 14. Rafał Dziadek (70. 9. Kamil Pancer). Trener - Grzegorz Łukasik.

sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)