Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - GTS Bojszowy 4:0 (3:0)
GTS Bojszowy
Z głośników przy Harcerskiej popłynęło słynne już "Koko, spoko", a piłkarze GKS Jastrzębie spokojnie i bez większych problemów pokonali GTS Bojszowy. Rezultat odzwierciedlał to, co działo się na murawie, choć sam mecz miał dwa różne oblicza. W pierwszej połowie kibice mieli co oglądać, a akcja goniła akcję. W drugiej tempo gry znacznie spadło. Bramki zdobyli Piotr Pacholski, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach GieKSy, Bartłomiej Setlak i Mateusz Wrana, który dobił zmierzającą nieuchronnie do siatki piłkę po strzale Kamila Pancera. Trzeci gol dla gospodarzy był zasługą Pawła Wróbla, który zamiast podać, przelobował własnego bramkarza. Za tydzień piłkarze Grzegorza Łukasika podejmą przy Harcerskiej o 17:00 Gwarka Ornontowice.

Sobotnie spotkanie przy Harcerskiej było dla piłkarzy GKS Jastrzębie okazją do pierwszego w tym sezonie starcia z rywalami z Bojszów. Jesienny mecz obu zespołów nie doszedł do skutku, ponieważ gospodarze nie otrzymali zgody na rozegranie zawodów na własnym obiekcie. Śląski Związek Piłki Nożnej kilka razy przekładał termin meczu, aż w końcu przyznał walkower Bojszowom. Podopieczni Grzegorza Łukasika mogli być zdenerwowani takim obrotem sprawy, gdyż ewentualny brak punktów za wyjazdowe mecze w Bojszowach i Ornontowicach może zaważyć na awansie do III ligi. I tak w istocie było. Rozsierdzeni gospodarze od pierwszych minut natarli na przeciwników. W 10. minucie dobrą okazję zmarnował Bartosz Hajczuk, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Krzysztofem Oleksym. Pięć minut później potężny strzał Adriana Kopacza zablokował obrońca gości. W 19. minucie było 1:0. Rzut rożny wykonywał Marek Sobik, a piłkę do bramki głową skierował Piotr Pacholski. To pierwszy gol doświadczonego obrońcy w barwach GieKSy. Miejmy nadzieję, że będzie ich więcej tym bardziej, że Pacholski bez wątpienia poukładał grę drużyny w defensywie. Nie minęły dwie minuty i po kolejnym rzucie rożnym futbolówkę do siatki skierował Bartłomiej Setlak. W 27. minucie ten sam zawodnik strzelał głową, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Trzy minuty później do głosu doszli goście, którzy stworzyli pod bramką Mateusza Deege regularny kocioł, ale młody bramkarz GieKSy tym razem nie zawiódł i można powiedzieć, że był to udany mecz w jego wykonaniu. W 32. minucie pięknym rajdem prawym skrzydłem popisał się Kamil Gorzała, który wyłożył piłkę Bartoszowi Hajczukowi, ale ten nie wykorzystał świetnej okazji. Pięć minut później było 3:0, gdy Paweł Wróbel chcąc podać piłkę do Oleksego zrobił to na tyle nieporadnie, że przelobował własnego bramkarza. Po pierwszej, ciekawej połowie, kibice gospodarzy mieli nadzieję na pogrom. Z głośników zabrzmiało "Koko, spoko", co pozwoliło sympatykom GieKSy poczuć atmosferę zbliżającego się Euro 2012. Niestety, druga połowa rozczarowała, choć rozpoczęła się obiecująco, gdy w 47. minucie w słupek bramki Oleksego trafił Kamil Jadach. Jednak później gra toczyła się w środku boiska, a spokojnie grający gospodarze nadziewali się na nieporadne kontry gości, przy których dobrze bronił Deege. Pod koniec meczu jastrzębianie jeszcze raz rzucili się do ataku i po ładnej akcji piłkę do bramki Oleksego skierował Kamil Pancer, a tor jej lotu przed samą linią zmienił Mateusz Wrana i było 4:0. Takim wynikiem zakończył się mecz pomiędzy GKS Jastrzębie a GTS Bojszowy i dobrze oddawał to, co działo się na murawie. Za tydzień GieKSa podejmie przy Harcerskiej Gwarek Ornontowice, w którego składzie zobaczymy między innymi Jacka Wiśniewskiego.

5 maja 2012, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - GTS Bojszowy 4:0 (3:0)
1:0 Piotr Pacholski '19
2:0 Bartłomiej Setlak '21
3:0 Paweł Wróbel '37 (samobójcza)
4:0 Mateusz Wrana '90

GKS Jastrzębie: 26. Mateusz Deege - 2. Tomasz Lorenc, 17. Piotr Pacholski, 6. Kamil Duda, 11. Mateusz Wrana - 10. Bartosz Hajczuk (71. 9. Kamil Pancer), 5. Adrian Kopacz (71. 15. Mateusz Piekarski), 7. Kamil Gorzała, 4. Marek Sobik - 8. Kamil Jadach (81. 14. Damian Dziadek), 13. Bartłomiej Setlak. Trener - Grzegorz Łukasik.

Żółte kartki: Adrian Kopacz, Kamil Pancer - Maciej Szeremeta, Dariusz Głos, Mateusz Wróbel.
Sędzia: Maciej Gaczyński (Bielsko-Biała).