Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - LKS Czaniec 2:1 (0:0)
LKS Czaniec
Piłkarze Grzegorza Łukasika podtrzymali świetną wiosenną passę, wygrywając przy Harcerskiej z liderem z Czańca. O ile pierwsza połowa nie przyniosła kibicom wielkich emocji, o tyle druga zrekompensowała słaby poziom pierwszej z naddatkiem. Pierwsi gola zdobyli goście, ale pomiędzy 68. a 73. minutą na Miejskim doszło do trzęsienia ziemi. Najpierw cudownym strzałem w okienko bramki Czańca popisał się Kamil Gorzała, a chwilę potem dzięki Kamilowi Jadachowi GieKSa wyszła na prowadzenie. Kilka minut później po faulu na Carlosie sędzia podyktował rzut karny, ale Marek Sobik nie potrafił pokonać golkipera gości. To czwarte wiosenne zwycięstwo podopiecznych Łukasika. W pięciu spotkaniach jastrzębianie zdobyli 13 punktów.

Środowe spotkanie przy Harcerskiej miało dać odpowiedź na pytanie o to, czy piłkarze GieKSy są w stanie wygrywać nie tylko z drużynami równorzędnymi i słabszymi, ale też tymi, które mają największe szanse na awans do III ligi. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, kibice powstali z miejsc i minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno byłego trenera GKS Jastrzębie, Ryszarda Kamińskiego, który pod koniec lat siedemdziesiątych wprowadził klub do II ligi. Pierwsza połowa należała do gości. Już w 4. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Michał Matejko, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mateuszem Deege. Później podopieczni Marcina Biskupa jeszcze kilkukrotnie nękali bramkarza i obronę gospodarzy, ale piłkarzom Grzegorza Łukasika dopisywało szczęście. Druga połowa wyglądała zupełnie inaczej, choć zdecydowanie lepiej zaczęłą się dla gości. W 54. minucie po błędzie obrony GieKSy w świetnej sytuacji znalazł się Piotr Świerczyński i bez problemów pokonał Deege. Gol dla Czańca skutecznie przebudził gospodarzy, którzy rzucili się do ataku. Między 68. a 73. minutą przy Harcerskiej doszło do małego trzęsienia ziemi. Najpierw po podaniu Bartłomieja Setlaka cudownym strzałem z dystansu w okienko bramki Marcina Soldaka popisał się Kamil Gorzała i tym samym wyrównał stan meczu. Dosłownie dwie minuty później po rzucie rożnym piłka trafiła do Kamila Jadacha, a Carlos nie zwykł marnować takich sytuacji i było 2:1. W 73. minucie powinno być 3:1, gdy po faulu w polu karnym na Jadachu z boiska wyleciał Maciej Żak, a Marek Sobik z jedenastu metrów nie potrafił pokonać Soldaka. Sobik strzelił słabo i golkiper Czańca wyczuł jego intencje. W 88. minucie po ładnej akcji Gorzały prowadzenie gospodarzy winien był podwyższyć Bartłomiej Setlak, ale uderzył prosto w bramkarza. W ostatniej akcji meczu ten sam zawodnik wyszedł na sam na sam z Soldakiem, gdy obrońcy gości odpuścili sobie pogoń za nim, ale zamiast zdobyć gola, zakiwał się sam ze sobą, w efekcie czego stracił piłkę. Tym niemniej środowe późne popołudnie było dla GieKSy jak najbardziej udane. Jastrzębianie wywalczyli komplet punktów w starciu z liderem IV ligi, a w całej rundzie wiosennej zdobyli już trzynaście oczek. Podopieczni Grzegorza Łukasika zaczynają zatem powoli zasługiwać na miano "Rycerzy Wiosny". W sobotę nasz zespół zagra na wyjeździe z outsiderem, KS Żory.

18 kwietnia 2012, Jastrzębie Zdrój, 17:00
GKS 1962 Jastrzębie - LKS Czaniec 2:1 (0:0)
0:1 Piotr Świerczyński '54
1:1 Kamil Gorzała '68
2:1 Kamil Jadach '70
GKS Jastrzębie: 26. Mateusz Deege - 2. Tomasz Lorenc, 11. Mateusz Wrana, 17. Piotr Pacholski, 10. Bartosz Hajczuk - 4. Marek Sobik, 7. Kamil Gorzała, 16. Artur Mościcki, 5. Adrian Kopacz - 8. Kamil Jadach (90. 14. Rafał Dziadek), 9. Kamil Pancer (46. Bartłomiej Setlak). Trener - Grzegorz Łukasik.
LKS Czaniec: 12. Marcin Soldak - 7. Łukasz Dębski, 4. Maciej Żak, 15. Artur Klis, 18. Dawid Lech - 6. Piotr Świerczyński, 11. Kamil Karcz, 2. Piotr Pindel (67. Wojciech Sadlok), 8. Tomasz Kozioł (90. 16. Krystian Bączek) - 5. Marcin Giziński (81. 9. Artur Kornas), 10. Michał Matejko (72. 14. Włodzimierz Kierczak). Trener - Marcin Biskup.

Żółte kartki: Wrana, Pacholski, Setlak (GKS) - Kozioł, Klis, Świerczyński (Czaniec).