Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
GKS Jastrzębie - AKS Mikołów 0:0
AKS Mikołów
Po bardzo przeciętnym spotkaniu GKS Jastrzębie bezbramkowo zremisował z AKS Mikołów. Mecz obfitował w żółte kartki, a goście kończyli zawody w dziesiątkę, ponieważ w 73. minucie czerwoną kartkę otrzymał Mirosław Pułka. Podopieczni Andrzeja Myśliwca stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać. Kamil Jadach trafił w poprzeczkę, a w sytuacji sam na sam z golkiperem Błażej Pawliczek i Bartłomiej Setlak strzelali ponad bramką.

To bez wątpienia nie było niezapomniane widowisko. Piłkarze obu drużyn zawiedli oczekiwania kibiców zgromadzonych przy Harcerskiej. Pierwszą groźną sytuację sympatycy Gieksy zobaczyli dopiero w... 20. minucie meczu, gdy po dośrodkowaniu Witolda Wawrzyczka Kamil Michalczyk strzelał głową ponad bramką Wiktora Marszałka. Dwanaście minut później po centrze Kamila Jadacha słaby strzał w środek bramki oddał będący tego dnia w bardzo nieciekawej dyspozycji Błażej Pawliczek. W 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową strzelał Robert Prus, jednak Szymon Prostacki nie miał problemów z obroną tego uderzenia. Sześć minut później wspaniałym strzałem z 25 metrów popisał się Kamil Jadach, jednak piłka uderzyła w poprzeczkę. W 45. minucie samodzielną akcją w polu karnym popisał się Pawliczek, ale jego uderzenie wybronił Marszałek.

Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Oba zespoły nie potrafiły wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, czego efektem był słaby poziom zawodów. W 53. minucie z połowy boiska na pole karne podał Wawrzyczek, ale sytuacji sam na sam z Marszałkiem nie wykorzystał Pawliczek, który uderzył ponad bramką. Cztery minuty później mocny strzał z odległości 20 metrów oddał Robert Prus. Prostacki wybronił na raty to uderzenie. Od 73. minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mirosława Pułki, ale i tego faktu nie potrafili odpowiednio wykorzystać gospodarze. W 78. minucie ponad bramką Prostackiego strzelał Tomasz Kropidło. Cztery minuty później faulowany w polu karnym Mikołowa był Kamil Jadach, jednak arbiter nie dopatrzył się ewidentnego przewinienia obrońcy gości. W 86. minucie po kolejnym długim podaniu Wawrzyczka piłka znalazła się w jedenastce Mikołowa. W sytuacji sam na sam z Marszałkiem znalazł się Bartłomiej Setlak, ale podjął nieudaną próbę lobu bramkarza przyjezdnych. Była to ostatnia godna odnotowania sytuacja w tym spotkaniu. Kolejnym rywalem Gieksy będzie w kolejną sobotę Wisła Ustronianka. Mecz zostanie rozegrany na wyjeździe.

29 października 2011, Jastrzębie Zdrój, 15:00
GKS 1962 Jastrzębie - AKS Mikołów 0:0

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki - 2. Tomasz Lorenc, 23. Witold Wawrzyczek, 18. Kamil Michalczyk, 4. Marek Sobik - 5. Adrian Kopacz, 13. Bartłomiej Setlak, 7. Kamil Gorzała, 14. Paweł Polak - 8. Kamil Jadach, 6. Błażej Pawliczek (68. 16. Łukasz Staniek). Trener - Andrzej Myśliwiec.

AKS Mikołów: 1. Wiktor Marszałek - 3. Kamil Wójcik (46. 13. Michał Łoboda), 15. Krzysztof Renner, 5. Marcin Grzywa, 18. Mateusz Warzecha - 14. Robert Brysz, 2. Janusz Czarnecki, 16. Daniel Kaszok (90. 6. Marek Kocwin), 10. Robert Prus - 11. Tomasz Waniek (71. 8. Tomasz Kropidło), 7. Piotr Piszczek (46. 17. Mirosław Pułka). Trener - Krzysztof Szybielok.

Żółte kartki: Gorzała, Sobik, Kopacz, Pawliczek, Lorenc (GKS) - Wójcik, Prus, Pułka (Mikołów)
Czerwona kartka: Pułka (za dwie żółte)
Sędzia: Damian Synówka (Tychy).