Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
MRKS Czechowice-Dziedzice - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1)
MRKS Czechowice-Dziedzice
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pierwszej kolejki IV ligi śląskiej pomiędzy MRKS Czechowice-Dziedzice a GKS Jastrzębie. Mecz był niezwykle wyrównany. W pierwszej połowie to jastrzębianie stworzyli sobie więcej sytuacji, czego efektem był gol Błażeja Pawliczka. Niestety, po przerwie nominalni gospodarze uzyskali minimalną przewagę i zdołali wyrównać po przepięknym uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Szędzielarza, przy którym nie popisał się bramkarz Gieksy, Szymon Prostacki. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie 20 sierpnia Nadwiślan Góra. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim. Początek o 18:00.

Mecz z MRKS Czechowice-Dziedzice pokazał kibicom i piłkarzom GKS Jastrzębie, jaka przepaść dzieli ligę okręgową od IV ligi śląskiej. W minionym sezonie nasi rywale zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach. Cieszyć może fakt, iż z walczącą o awans drużyną będący beniaminkiem jastrzębianie zagrali jak równy z równym. W pierwszych minutach zespoły "badały się" nawzajem, czego efektem był brak jakichkolwiek ciekawszych akcji. W 11. minucie z boiska w wyniku kontuzji musiał zejść weteran Tomasz Ciemięga, którego zastąpił wychowanek MOSiR Jastrzębie, Mateusz Wrana. Po chwili pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie czechowiczanie, gdy głową na bramkę Szymona Prostackiego uderzał wyróżniający się szybkością Marcin Folwarski. Cztery minuty później na indywidualną akcję w polu karnym nominalnych gospodarzy zdecydował się Błażej Pawliczek. Minął obrońcę i kąśliwym strzałem pokonał Macieja Matyjaszczyka, po czym utonął w ramionach kolegów. Dzięki strzelonej bramce Pawliczek został laureatem specjalnej nagrody ufundowanej przez szefa Pizzerii Luciano, który zdecydował się uhonorować strzelca pierwszego gola dla Gieksy w IV lidze. W 18. minucie jastrzębianie zdobyli drugą bramkę, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. W 25. minucie po dośrodkowaniu Adriana Kopacza głową uderzał aktywny Pawliczek. Niestety, piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki MRKS. Cztery minuty później na samodzielny rajd zdecydował się Kamil Gorzała, jednak jego strzał również minął bramkę Matyjaszczyka. W 37. minucie szybkim sprintem z piłką popisał się Marcin Folwarski, ale tym razem Prostacki nie dał się pokonać. Po chwili mocnym strzałem obok bramki Czechowic ponownie przypomniał o sobie Gorzała. W 42. minucie na bramkę MRKS uderzał Kamil Jadach, jednak Matyjaszczyk nie dał się zaskoczyć. W samej końcówce pierwszej połowy silnym uderzeniem popisał się Mateusz Czana, ale Prostacki był na posterunku.

O ile w pierwszej odsłonie to jastrzębianie mieli "więcej z gry", o tyle w drugiej do głosu zdecydowanie doszli zawodnicy trenera Mirosława Madei. Jednak pierwszą groźną akcję po przerwie przeprowadziła Gieksa. W 48. minucie Jadach dośrodkował do Gorzały, jednak strzał głową tego ostatniego nie zaskoczył Matyjaszczyka. Cztery minuty później ponad bramką Prostackiego uderzał Folwarski. Chwilę później ciekawą akcją popisał się jeden z najlepszych zawodników MRKS, Łukasz Szędzielorz. Przewaga Czechowic rosła z minuty na minutę, ale nominalni gospodarze nie potrafili jej wykorzystać. W 70. minucie formę Prostackiego sprawdził aktywny Victor Ohaka. Dwie minuty później było 1:1. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z odległości ponad 30 metrów popisał się Szędzielorz. W tej sytuacji zdecydowanie lepiej winien zachować się bramkarz Gieksy, któremu piłka wpadła "za kołnierz". Gol dla MRKS zaktywizował nieco ospałych w drugiej połowie jastrzębian. W 75. minucie błąd popełnił Matyjaszczyk, ale szczęśliwie dla gospodarzy sytuacji sam na sam z... bramką i dwoma obrońcami Czechowic nie wykorzystał Pawliczek. W 81. minucie golkiper gospodarzy wybronił strzał z rzutu wolnego Witolda Wawrzyczka. W ostatniej minucie meczu szansę na zdobycie zwycięskiego gola miał Patryk Sawiński, ale jego uderzenie po ziemi nie zaskoczyło Matyjaszczyka. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1, a jego atmosfera przypomniała kibicom przy Harcerskiej czasy pierwszej ligi. Fantastyczny doping od początku do końca, wysoka frekwencja, duża liczba sympatyków rywali. Ten sezon dopiero się zaczyna. Ale początki dają powody do dużego optymizmu.

12 sierpnia 2011, Jastrzębie Zdrój, 18:00
0:1 Błażej Pawliczek '15
1:1 Łukasz Szędzielorz '72

MRKS Czechowice-Dziedzice: 88. Maciej Matyjaszczyk - 18. Grzegorz Gąsiorek (61. 16. Victor Ohaka), 6. Łukasz Zaremski (78. 3. Wojciech Szal), 2. Łukasz Kanik, 5. Marcin Trzebuniak - 9. Marcin Folwarski, 19. Dawid Nycz, 8. Łukasz Szędzielorz, 15. Mateusz Czana - 20. Piotr Nikodem, 11. Grzegorz Sztorc (84. 4. Christian Gainet). Trener - Mirosław Madeja.

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki - 2. Tomasz Lorenc, 4. Tomasz Ciemięga (11. 11. Mateusz Wrana), 18. Kamil Michalczyk, 3. Tomasz Kocerba - 7. Kamil Gorzała, 23. Witold Wawrzyczek, 20. Damian Dziadek, 5. Adrian Kopacz - 6. Błażej Pawliczek (86. 10. Krzysztof Knesz), 8. Kamil Jadach (74. 14. Patryk Sawiński). Trener - Andrzej Myśliwiec.

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).
Żółte kartki: Pawliczek (GKS), Trzebuniak, Szędzielorz (MRKS)
Widzów: 1000.