Zarejestrowanych Użytkowników: 1,593
Najnowszy Użytkownik: ~patrykmiasko
Borowik Szczejkowice - GKS Jastrzębie 0:8 (0:4)
Borowik Szczejkowice
Efektownym ośmiobramkowym zwycięstwem nad zdegradowanym wcześniej do klasy A Borowikiem Szczejkowice zakończyli sezon 2010/2011 piłkarze GKS Jastrzębie. Podopieczni Andrzeja Myśliwca zdominowali to spotkanie, a rezultat 8:0 był najniższym wymiarem kary dla rywali. Przed meczem nasz zespół został nagrodzony przez przedstawicieli Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej pucharem za zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej. Spotkanie z Borowikiem było pięknym ukoronowaniem udanego sezonu. Do zobaczenia w IV lidze.

Środowe spotkanie obfitowało w sytuacje podbramkowe stwarzane przez piłkarzy GKS Jastrzębie. Podopieczni Andrzeja Myśliwca potrzebowali dziesięciu goli do przekroczenia magicznej bariery stu zdobytych bramek w sezonie. Prawie się udało... Już pierwsza groźna akcja Gieksy przyniosła prowadzenie. W 7. minucie po dośrodkowaniu podaną piłkę przedłużył Krzysztof Knesz i było 1:0. Trzy minuty później obok bramki strzelał Bartłomiej Setlak. Po chwili ten sam zawodnik uderzał głową, ale piłka i tym razem minęła bramkę Łukasza Gruszki. W 14. minucie powinno być 2:0, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Błażej Pawliczek. W 18. minucie z 25 metrów pięknym uderzeniem popisał się Setlak i było 2:0. Dwie minuty później Michalczyk strzelał głową, ale Gruszka był na posterunku. W 21. minucie jedną z nielicznych kontrakcji przeprowadzili zawodnicy Borowika, a strzałem na bramkę Szymona Prostackiego poopisał się Dawid Barczyk. Minutę później z rzutu wolnego z ostrego kąta zaskoczyć bramkarza Szczejkowic próbował Witold Wawrzyczek. W 27. minucie po akcji całego zespołu Pawliczek wyłożył piłkę "Gitarze", który huknął z 20 metrów nie do obrony. 3:0. Dwie minuty później w akcji był ten sam duet zawodników. Tym razem dośrodkowywał Wawrzyczek, a Pawliczek strzelał głową obok bramki. W 33. minucie strzałem z okolic linii bocznej "Gitara" nieskutecznie próbował zaskoczyć Gruszkę. Chwilę później bramkarz Borowika obronił strzał głową Pawliczka, a w 39. minucie uratował swój zespół od straty gola po uderzeniu Wawrzyczka z 30 metrów. Po chwili był jednak bezradny, gdy ładnym strzałem popisał się Pawliczek. Do przerwy jastrzębianie prowadzili 4:0.

W drugiej połowie Gieksa nieco zwolniła tempo. W 52. minucie z rzutu wolnego strzelał Witold Wawrzyczek, jednak Gruszka był na posterunku. Chwilę później po podaniu Tomasza Lorenca szansę na podwyższenie wyniku miał Pawliczek, ale piłka minęła bramkę Szczejkowic. W 62. minucie po ładnej zespołowej akcji jastrzębian Krzysztof Knesz uderzał obok bramki. W 69. minucie z 20 metrów strzelał Kamil Gorzała, jednak Gruszka nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później ten sam zawodnik zmarnował dobre podanie Wawrzyczka i strzelił ponad poprzeczką. Chwilę później było 5:0. W samodzielnej akcji dobrze spisał się Pawliczek, minął Gruszkę i umieścił piłkę w siatce. W 79. minucie podobnym rajdem popisał się Knesz i strzelił szóstego gola dla Jastrzębia. W 87. i 89. minucie świetnie spisał z kolei wprowadzony na boisko Arkadiusz Taraszkiewicz. Najpierw wykorzystał podanie Gorzały na wolne pole i podwyższył rezultat na 7:0. Dwie minuty później wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu "Gitary". Ostateczny rezultat to 8:0. W ten oto efektowny sposób jastrzębianie pożegnali się z ligą okręgową. Oby w IV lidze było podobnie.

15 czerwca 2011, Jastrzebie Zdrój, 18:00
0:1 Krzysztof Knesz '7
0:2 Bartłomiej Setlak '18
0:3 Witold Wawrzyczek '27
0:4 Błażej Pawliczek '39
0:5 Błażej Pawliczek '73
0:6 Krzysztof Knesz '79
0:7 Arkadiusz Taraszkiewicz '87
0:8 Arkadiusz Taraszkiewicz '89

Borowik Szczejkowice: 86. Łukasz Gruszka - 2. Wojciech Konsek, 8. Tomasz Lichota, 4. Mariusz Szymański, 5. Mateusz Krawczyk (70. 9. Grzegorz Gancarz) - 6. Sebastian Pawełek, 15. Marek Szala, 10. Dawid Barczyk, 9. Adrian Kacprzak - 17. Mariusz Koczorowski, 14. Tomasz Adamczyk. Trener Jarosław Kacprzak.

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki (46. 1. Mateusz Cywka) - 4. Tomasz Ciemięga, 18. Kamil Michalczyk, 3. Tomasz Kocerba, 2. Tomasz Lorenc - 7. Kamil Gorzała, 6. Błażej Pawliczek (82. 17. Arkadiusz Taraszkiewicz), 23. Witold Wawrzyczek, 5. Adrian Kopacz - 10. Krzysztof Knesz (79. 8. Kamil Jadach), 16. Bartłomiej Setlak (46. 14. Kacper Walor). Trener - Andrzej Myśliwiec.