Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Górnik Pszów - GKS Jastrzębie 1:6 (1:3)
Górnik Pszów
Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli w dniu dzisiejszym piłkarze GKS Jastrzębie. Podopieczni Andrzeja Myśliwca pokonali Górnik Pszów 6:1, a hattricka w tym spotkaniu skompletował Błażej Pawliczek. Na uwagę zasługuje fakt, że jastrzębianie musieli "gonić" rezultat, gdyż to Górnik jako pierwszy strzelił bramkę. Przed meczem spore zamieszanie wprowadziła informacja na temat godziny jego rozpoczęcia. Działacze, piłkarze i kibice naszej drużyny dowiedzieli się o niej niemal w ostatniej chwili. Okazało się, iż informacja na temat godziny rozpoczęcia spotkania ze strony Górnika Pszów dotarła do... Jedłownika.

Sobotnie spotkanie pokazało siłę jastrzębskiej Gieksy. Nie było to wielkie widowisko piłkarskie, jednak podopieczni Andrzeja Myśliwca popisali się tego dnia bardzo dobrą dyspozycją strzelecką. Już w 6. minucie meczu po rzucie rożnym wykonywanym przez Witolda Wawrzyczka z 20 metrów prosto w bramkarza Pszowa uderzał Kamil Gorzała. W 17. minucie "Gitara" strzelał w okienko z rzutu wolnego, ale Daniel Szkuta był na posterunku. Siedem minut później z 25 metrów obok bramki uderzał Kacper Walor. W 26. minucie Górnik przeprowadził jedną z niewielu kontr. Samotnie z piłką ruszył Artur Sobala i przy biernej postawie starającego się mu przeszkadzać jastrzębskiego obrońcy pokonał Szymona Prostackiego posyłając piłkę pod rękami naszego golkipera. Niespodziewane prowadzenie gospodarzy wyraźnie zdenerwowało podopiecznych Andrzeja Myśliwca. W 29. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Lorenca obok bramki strzelał późniejszy bohater spotkania, Błażej Pawliczek. Dwie minuty później Wawrzyczek trafił z wykonywanego z ostrego kąta rzutu wolnego w słupek. W 34. minucie obok bramki uderzał Krzysztof Knesz. Minutę później Górnik przeprowadził kolejną kontrę. Po dośrodkowaniu strzałem głową obok bramki Prostackiego popisał się Krzysztof Szewczyk. W 41. minucie było 1:1. Po dośrodkowaniu Lorenca piłkę głową strącił Pawliczek i pewnie pokonał Szkutę. Trzy minuty później jastrzębianie wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem z półobrotu popisał się Bartłomiej Setlak. Piłka w drodze do bramki zdążyła jeszcze otrzeć się o słupek. Chwilę później katastrofy Górnika Pszów dopełnił Krzysztof Knesz, który głową dobił uderzoną w słupek przez Pawliczka piłkę. 3:1 do przerwy. To było kilka minut, które zatrzęsły gospodarzami.

Druga połowa rozpoczęła się... tak samo, jak zakończyła się pierwsza. Już w pierwszej akcji w zamieszaniu pod bramką Szkuty najwięcej zimnej krwi zachował Adrian Kopacz i padając na murawę z półobrotu podwyższył wynik na 4:1. Wysokie prowadzenie uspokoiło jastrzębian, którzy przez kolejne kilkanaście minut przetrzymywali piłkę w środku boiska i nie kusili się na kolejne akcje. Kolejnym ciekawym momentem gry była 65. minuta, w której na bramkę Prostackiego strzelał Jacek Kwiatoń, ale jastrzębski bramkarz na raty wybronił to uderzenie. W 73. minucie z ostrego kąta na bramkę Pszowa uderzał Gorzała. Dziewięć minut później ten sam zawodnik pięknie dośrodkował po ziemi do Pawliczka, który tego dnia nie zwykł marnować sytuacji i było 5:1. W 84. minucie szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki miał Kwiatoń, ale w sytuacji sam na sam Mateusz Cywka spisał się na medal. Ostatnim akordem sobotniego meczu był kolejny gol, zdobyty głową przez Błażeja Pawliczka, który tym samym skompletował hattricka. Pięknym podaniem popisał się przy tej bramce Kamil Jadach.

Pewne zwycięstwo jastrzębian pozwala mieć nadzieję, że nasi piłkarze zdołają do końca sezonu przełamać barierę stu strzelonych goli. Do wymarzonego rekordu pozostaje zaledwie dwanaście trafień...

4 czerwca 2011, Jastrzębie Zdrój, 17:15
1:0 Artur Sobala '26
1:1 Błażej Pawliczek '41
1:2 Bartłomiej Setlak '44
1:3 Krzysztof Knesz '45
1:4 Adrian Kopacz '47
1:5 Błażej Pawliczek ' 82
1:6 Błażej Pawliczek '90

Górnik Pszów: 33. Daniel Szkuta - 4. Marcin Należyty, 15. Bartosz Stawarski, 6. Dawid Klima, 5. Krzysztof Sikora - 16. Mateusz Węglorz, 7. Radosław Szpak, 19. Krzysztof Szewczyk, 18. Tomasz Wardęga (56. 8. Dawid Dzierżenga) - 17. Jacek Kwiatoń, 11. Artur Sobala (83. 12. Sławomir Bugla). Trener - Tomasz Gajewski.

GKS Jastrzębie: 22. Szymon Prostacki (83. 1. Mateusz Cywka) - 4. Tomasz Ciemięga, 2. Tomasz Lorenc, 23. Witold Wawrzyczek, 9. Szymon Kiełkowski - 7. Kamil Gorzała, 16. Bartłomiej Setlak, 14. Kacper Walor, 5. Adrian Kopacz - 10. Krzysztof Knesz (88. 8. Kamil Jadach), 6. Błażej Pawliczek. Trener - Andrzej Myśliwiec.