Zarejestrowanych Użytkowników: 1,592
Najnowszy Użytkownik: ~benus800
Gwiazda Skrzyszów - GKS Jastrzębie 0:3 (0:0)
Gwiazda Skrzyszów
Pewnym, trzybramkowym zwycięstwem zakończyło się dzisiejsze spotkanie pomiędzy Gwiazdą Skrzyszów a GKS Jastrzębie. Przewaga podopiecznych Andrzeja Myśliwca nie podlegała dyskusji, choć sam poziom gry ponownie pozostawiał nieco do życzenia. Gospodarze, czyli Gwiazda Skrzyszów, stworzyli sobie zaledwie jedną poważną okazję do strzelenia gola. W zespole Gieksy po raz kolejny błysnął Bartłomiej Setlak, który w pięknym stylu otworzył wynik meczu oraz zdobył trzecią bramkę. Natomiast drugie trafienie padło łupem Witolda Wawrzyczka.

Ostatnimi czasy piłkarze GKS Jastrzębie nie silą się nawet na wspaniałe zagrania, wysokie zwycięstwa i piękne bramki. Chyba dlatego kibice przy Harcerskiej nie mogą liczyć na potwórkę genialnego meczu z Rafako Racibórz. Podopieczni Andrzeja Myśliwca bardziej przypominają fachowca, który "robi swoje" i odprawia z kwitkiem kolejnego rywala, co z meczu na mecz kosztuje naszych piłkarzy coraz mniej wysiłku. Nie było zatem niespodzianki w tym, iż od początku to jastrzębianie dyktowali warunki i jako pierwsi stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Gwiazda odpowiedziała w 8. minucie, gdy Artur Wramba mocno uderzył z rzutu wolnego, a bardzo niepewnie interweniował Szymon Prostacki. Była to, jak się później okazało, pierwsza i ostatnia dobra okazja dla gospodarzy. Dwie minuty później głową uderzał Bartłomiej Setlak, a zmierzającą w okienko piłkę sobie tylko znanym sposobem wybronił Paweł Lajda. Przez kolejne kilkanaście minut z boiska wiało nudą, a żaden z zespołów nie potrafił zagrozić rywalowi. Dopiero w 32. minucie strzałem głową popisał się Marcin Bednarek, ale piłka minęła bramkę Gwiazdy. W 37. minucie błąd popełnił arbiter, który nie podyktował rzutu karnego po faulu na Błażeju Pawliczku. Pięć minut później ponad bramką uderzał ponownie Marcin Bednarek. Po pierwszej, bardzo słabej, połowie był bezbramkowy remis. Zapachniało sensacją.

Mimo to jastrzębianie nie przystąpili w drugiej połowie do generalnego szturmu na bramkę Skrzyszowa. Gra wyglądała tak samo, jak przed przerwą. W 52. minucie dośrodkowaną przez Witolda Wawrzyczka piłkę zbyt lekko trącił głową aktywny Bednarek, stąd niewielkie zagrożenie dla Lajdy. Sześć minut później "do roboty" wziął się Bartłomiej Setlak. Napastnik Gieksy, najwyraźniej zdenerwowany nieporadnością swoich kolegów, sam ruszył z akcją, minął kilku rywali i kropnął nie do obrony z 25 metrów. Bramkarz Gwiazdy rzucił się w kierunku piłki, ale jedynie wzrokiem mógł odprowadzić wpadającą do siatki futbolówkę. Gol ożywił szeregi gości. W 63. minucie ponownie Setlak otrzymał piłkę w polu karnym, próbował przedryblować przeszkadzającego mu obrońcę, następnie oddał strzał, ale zmierzająca do bramki piłka odbiła się od kolejnego z defensorów Gwiazdy. Po chwili Szymon Kiełkowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główkował w słupek. Pięć minut później najlepszy wśród naszych piłkarzy Setlak ponownie wziął na siebie ciężar gry i walczył z trzema obrońcami Gwiazdy naraz. Mimo to zdołał przeprowadzić rajd środkiem boiska i oddać strzał. Kolejne minuty to rosnąca przewaga Gieksy. W 72. minucie z rzutu wolnego z 30 metrów strzelał Witold Wawrzyczek, ale Lajdzie udało się wybronić to uderzenie. W 86. minucie z przewrotki szczęścia próbował Adrian Kopacz, ale piłka minęła bramkę Lajdy. Po chwili w polu karnym ścięty został Błażej Pawliczek. Tym razem sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę, którą na gola pewnie zamienił Witold Wawrzyczek. W doliczonym czasie gry ponownie błysnął Setlak, który ustalił wynik meczu strzałem z głowy po dośrodkowaniu Pawliczka. Gieksa pewnie wygrała 3:0, choć... powinna wyżej. Rywal, poza kilkoma pojedynczymi zagraniami, nie pokazał w tym meczu nic godnego uwagi.

W kolejnym meczu jastrzębianie zmierzą się z LKS Nędza. Spotkanie zostanie rozegrane w Wielką Sobotę o 11:00 na Stadionie Miejskim. Tym razem gospodarzem starcia będą podopieczni Andrzeja Myśliwca.

16 kwietnia 2011, Jastrzębie Zdrój, 16:30
0:1 Bartłomiej Setlak '58
0:2 Witold Wawrzyczek '88 (karny)
0:3 Bartłomiej Setlak '90

Gwiazda Skrzyszów: 1. Paweł Lajda - 6. Bartosz Hudek, 13. Rafał Czapka, 18. Artur Wrana, 9. Grzegorz Porwoł - 5. Jacek Czech, 10. Ariel Świerzyński, 11. Mateusz Woźnica, 14. Rafał Klapuch (79. 4. Piotr Macura) - 3. Szymon Tlołka, 8. Mirosław Stabla. Trener - Piotr Drożdż.

GKS Jastrzębie: 33. Szymon Prostacki - 3. Tomasz Kocerba (46. 2. Tomasz Lorenc), 4. Tomasz Ciemięga, 18. Kamil Michalczyk, 9. Szymon Kiełkowski (69. 5. Adrian Kopacz) - 7. Kamil Gorzała, 23. Witold Wawrzyczek, 17. Arkadiusz Taraszkiewicz (22. 6. Błażej Pawliczek), 26. Marcin Bednarek - 10. Krzysztof Knesz (55. 8. Kamil Jadach), 16. Bartłomiej Setlak. Trener - Andrzej Myśliwiec.

Sędzia: Zenon Chudy (Bytom).
Żółta kartka: Mirosław Stabla (Gwiazda Skrzyszów).