Gości Online: 3

Zarejestrowanych Użytkowników: 1,589
Najnowszy Użytkownik: ~szyna333
Stal Mielec - GKS Jastrzębie 0:0

Piłkarze GieKSy obok Bytovii Bytów są obecnie jedną z dwóch drużyn zaplecza ekstraklasy, które nie przegrały jeszcze spotkania na wyjeździe. W sobotni wieczór podopieczni Jarosława Skrobacza wywieźli cenny punkt z Mielca, co należy uznać za ważną zdobycz. Dwukrotni mistrzowie Polski z lat 70. mają bowiem spore ambicje i mocny skład, a mimo to nie zdołali pokonać naszej ekipy.

Bohaterem naszej drużyny po raz kolejny okazał się bramkarz Grzegorz Drazik, który w co najmniej trzech sytuacjach spisał się na medal. Inna sprawa, że pojedynek w Mielcu nie należał do wielkich piłkarskich widowisk, a przypominał raczej futbolowe szachy. W samej końcówce gospodarzom dopisało nieco szczęścia, gdyż do ich bramki trafił Kamil Adamek, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dzięki remisowi w Mielcu jastrzębianie utrzymali siódme miejsce w tabeli.

22 września 2018, Mielec, 19:00

Luniz dnia wrzesień 24 2018 07:56:57 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 126 Czytań · Drukuj
Stal Mielec - GKS Jastrzębie (zapowiedź)
Szczęśliwe zwycięstwo ze Stomilem Olsztyn znacznie poprawiło nastroje przy Harcerskiej i pozwoliło zapomnieć o porażce z Garbarnią Kraków. Pozwoliło ono jednocześnie uniknąć nerwówki, która zwykle staje się udziałem drużyn znajdujących się tuż "nad kreską". Teraz jednak przed piłkarzami GieKSy kolejne trudne zadanie - wyjazdowe starcie ze Stalą Mielec. Pierwsza liga okazuje się bardzo wyrównana, stąd niczym mantrę można powtarzać zdanie, iż w temacie ewentualnego przewidywania wyniku "wiemy, że nic nie wiemy". Rywal uważany był za jednego z faworytów rozgrywek, tymczasem na razie radzi sobie dość przeciętnie. Z drugiej jednak strony - zwycięstwa z Bytovią Bytów i ŁKS Łódź oraz remis z Rakowem Częstochowa to ostrzeżenie samo w sobie.

GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)

W przyrodzie rachunek szczęścia i pecha rzeczywiście wydaje się równoważyć. Po sobotnim spotkaniu z Garbarnią Kraków kibice i piłkarze GieKSy mieli prawo do narzekania na futbolową fortunę, która sprzyjała rywalom. Tymczasem po pojedynku ze Stomilem Olsztyn to jastrzębianie mogli mówić o szczęściu, za sprawą którego odnieśli drugie w tym sezonie domowe zwycięstwo. Powiedzmy sobie szczerze - goście nie zasłużyli na tę porażkę, tak jak podopieczni Jarosława Skrobacza nie zasłużyli na porażkę kilka dni temu.

Gole na wagę trzech punktów zdobyli: Kamil Adamek, wykorzystując w 72. minucie kapitalną centrę Damiana Tronta, oraz Krzysztof Gancarczyk, który dwie minuty później wspaniale uderzył z dystansu w same widły. Bohaterem po naszej stronie był także bramkarz Grzegorz Drazik - jemu właśnie nasz zespół bez dwóch zdań zawdzięczał "pozostanie w meczu". Ponadto nasz golkiper wytrzymał wojnę nerwów z Michałem Góralem, który w 86. minucie zmarnował rzut karny, uderzając ponad poprzeczką. Za ważny moment należy także uznać pojawienie się na murawie Dawida Weisa i Dominika Szczęcha. Obaj "poszarpali" nieco na skrzydłach, a co więcej, Weis zapisał na swoje konto asystę przy pięknym golu Gancarczyka.

19 września 2018, Jastrzębie Zdrój, 19:00
0:1 Michał Góral '12
1:1 Kamil Adamek '72
2:1 Krzysztof Gancarczyk'74

GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn (zapowiedź)
- Dobrze, że gramy już w środę. Jest szansa zapomnieć o meczu z Garbarnią - powiedział trener Jarosław Skrobacz po przegranym sobotnim spotkaniu z krakowianami i... trudno się z nim nie zgodzić. Porażka w pojedynku, który powinien był zakończyć się wysokim zwycięstwem boli podwójnie. Paradoksalnie chyba dobrze się stało, że mecz ze Stomilem Olsztyn został nie tylko przeniesiony do Jastrzębia (dzięki czemu w środku maratonu środa-sobota nie trzeba jechać na drugi koniec Polski), ale i przełożony właśnie na ten termin. Nasi piłkarze zyskują bowiem szybką szansę na rehabilitację. Początek meczu o godz. 19:00.

Warto pamiętać, że mecz ze Stomilem Olsztyn nie jest zawarty w ramach ceny karnetów, w związku z czym wszyscy kibice, którzy chcą zawitać na Harcerską, muszą zakupić bilety.

GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1:2 (0:0)

To był dziwny mecz. Piłkarze GieKSy do 66. minuty dominowali na murawie Stadionu Miejskiego i powinni byli prowadzić z Garbarnią Kraków co najmniej 3:0, ale mimo to przegrali 1:2. To trzecia domowa porażka podopiecznych Jarosława Skrobacza w tym sezonie. Dodajmy - bardzo niezasłużona porażka, jednak za wrażenia artystyczne oraz "dzień konia" bramkarza rywali nikt niestety punktów nie przyznaje...

- Zdobyte na tak trudnym terenie punkty muszą cieszyć. Jednak zdaję sobie sprawę, że do przerwy to Jastrzębie powinno prowadzić, ale nie wykorzystało licznych sytuacji i to się zemściło. Gospodarze nie musieli tego spotkania przegrać. Mieliśmy już w tym sezonie podobne mecze, przy czym wtedy to my przegrywaliśmy. Dziś dopisało nam szczęście - nie ukrywał radości trener Garbarni Mirosław Hajdo. - Co mam powiedzieć... Delikatnie mówiąc, jesteśmy niezadowoleni. Przegraliśmy, choć stworzyliśmy sobie tyle sytuacji. Do momentu zdobycia pierwszego gola przez Garbarnię graliśmy dobrze. Nie można jednak w taki sposób tracić bramek... Szkoda - powiedział z kolei trener GieKSy Jarosław Skrobacz. - Szczęście, że kolejny mecz gramy już w środę (0 19:00 ze Stomilem Olsztyn - przyp. red.), więc będzie szansa na rehabilitację - dodał szkoleniowiec.

15 września 2018, Jastrzębie Zdrój, 15:00
0:1 Tomasz Ogar '66
0:2 Marek Masiuda '83
1:2 Krzysztof Gancarczyk '90

GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków (zapowiedź)
Po dwutygodniowej przerwie piłkarze GKS Jastrzębie wracają do walki o pierwszoligowe punkty. W najbliższą sobotę o 15:00 podopieczni Jarosława Skrobacza podejmą przy Harcerskiej Garbarnię Kraków, rozpoczynając tym samym prawdziwy maraton spotkań w systemie środa-sobota. W ciagu zaledwie dwóch tygodni jastrzębianie rozegrają aż pięć meczów, rywalizując kolejno ze wspomnianą Garbarnią, a następnie ze Stomilem Olsztyn (19.09, 19:00), Stalą Mielec (22.09, 19:00), Piastem Gliwice (Puchar Polski; 26.09, 18:00) i Wartą Poznań (29.09, 15:00). Poza pojedynkiem ze Stalą wszystkie te spotkania odbędą się na Stadionie Miejskim.

Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie 2:3 (0:2)
Z uwagi na dwutygodniową przerwę spowodowaną przełożeniem spotkania ze Stomilem Olsztyn piłkarze GieKSy rozegrali w Zabierzowie pod Krakowem dodatkowy sparing z ligowym rywalem, Puszczą Niepołomice. Podopieczni Jarosława Skrobacza zrewanżowali się temu przeciwnikowi za niedawną porażkę przy Harcerskiej, wygrywając 3:2. Bohaterem dnia był Patryk Skórecki, który zdobył dwa gole. Szczególnej urody był pierwszy z nich, otwierający wynik zawodów - pozyskany w przerwie letniej pomocnik uderzył z rzutu wolnego w samo okienko.

Poza Skóreckim na listę strzelców wpisał się także Adam Żak, który tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie GieKSy na 2:0. Za tydzień nasi piłkarze rozpoczną "maraton" spotkań w systemie środa-sobota domowym pojedynkiem z Garbarnią Kraków, a następnie podejmą wspomniany na wstępie Stomil. Przypomnijmy, że na ten ostatni mecz nie obowiązują karnety (ich posiadacze muszą zaopatrzyć się w bilety).

8 września 2018, Zabierzów, 11:00
0:1 Patryk Skórecki '18
0:2 Adam Żak '43
1:2 Bartosz Orłowski '68
1:3 Patryk Skórecki '82
2:3 Bartosz Orłowski '87